Content

Naučit se německy

Internationale Studierende sitzen über Studienmaterialien im Hörsaal.
© GettyImages/MIXA

Němčina patří mezi deset nejrozšířenějších jazyků na světě. Mluví jí okolo 185 miliónů lidí po celém světě. Samozřejmě je také možné studovat v Německu a německy nemluvit. Se znalostí němčiny však bude váš všední život výrazně snazší a rychleji se vám podaří navázat nové kontakty. Kromě toho se stane znalost němčiny velkým plus ve vašem životopise. Nikdo netvrdí, že je němčina jednoduchou řečí, existuje ale mnoho možností, jak se ji naučit – např. v jazykovém kurzu, prostřednictvím tandemové výuky nebo komunikací s německými spolubydlícími.

Eine Studierende steht vor einem Kurs am Whiteboard und erklärt etwas.

Jazykové znalosti potřebné pro studium a výzkum v Německu

Dobré jazykové znalosti vám pomohou, abyste se v Německu cítili dobře. Jazyková znalost musí být na takové úrovni, abyste byli schopni porozumět přednášce či diskuzi na semináři.

Více na study-in-germany.de (v němčině a v angličtině)
Bücher in einer Bibliothek

Výuka němčiny v České republice

Němčina má v České republice důležité postavení. Vzhledem k tomu, že ČR sousedí hned se dvěma státy, kde je němčina mateřským jazykem, je znalost tohoto jazyka velmi důležitá a žádaná. V České republice sídlí řada německých firem, které hledají německy mluvící odborníky v různých oborech. Němčina tedy může pomoci i při hledání pracovního místa.

Více
Studierende mit Tablet PC auf den Stufen des Berliner Reichstags.

Výuka němčiny v Německu

Během pobytu v Německu se naučíte německy téměř bez námahy. Zde naleznete informace o možnostech, jak si zlepšit němčinu přímo na místě.

Vice

Inzeráty německých vysokých škol

Elite Master’s Program ASC

Elite M.Sc. ‘Advanced Signal Processing and Communications Engineering (ASC)’: In this research-oriented program, the focus is on individualized student support.

Více

RheinMain University of Applied Sciences-From Here to Career

Explore practice-oriented programs at Hochschule RheinMain. Shape your future and launch your career in Germany’s economic hub.

Více

International Master program “Biofabrication” (M.Sc.)

Want to be a game changer in biomedical engineering? The study program Biofabrication is your master plan for a demanding interdisciplinary engineering career.

Více

Battery Materials and Technology (M.Sc.)

Access to sustainable and renewable energy is one of the great challenges of the 21st century. That’s why electrochemical energy storage, esp. batteries are an essential tool for the future.

Více

Elevate your career with us!

Let your career take off! Be part of an emerging university with a cutting-edge Master’s degree in Artificial Intelligence and Robotics (M.Sc.)!

Více

Find Your Bachelor’s Program at TUM Campus Heilbronn

Students at TUM Campus Heilbronn receive a high-quality education at the renowned TUM University of Excellence and extensive support services for their studies.

Více

Be part of the transition to the future shape of energy

Join our English-taught Bachelor of Science in Energy Systems Engineering and Management!

Více
1/7

Kontakt

Screenshot mapy s označením sídla DAAD