Naučit se německy

Internationale Studierende sitzen über Studienmaterialien im Hörsaal.
© GettyImages/MIXA

Němčina patří mezi deset nejrozšířenějších jazyků na světě. Mluví jí okolo 185 miliónů lidí po celém světě. Samozřejmě je také možné studovat v Německu a německy nemluvit. Se znalostí němčiny však bude váš všední život výrazně snazší a rychleji se vám podaří navázat nové kontakty. Kromě toho se stane znalost němčiny velkým plus ve vašem životopise. Nikdo netvrdí, že je němčina jednoduchou řečí, existuje ale mnoho možností, jak se ji naučit – např. v jazykovém kurzu, prostřednictvím tandemové výuky nebo komunikací s německými spolubydlícími.

Eine Studierende steht vor einem Kurs am Whiteboard und erklärt etwas.

Jazykové znalosti potřebné pro studium a výzkum v Německu

Dobré jazykové znalosti vám pomohou, abyste se v Německu cítili dobře. Jazyková znalost musí být na takové úrovni, abyste byli schopni porozumět přednášce či diskuzi na semináři.

Více na study-in-germany.de (v němčině)
Bücher in einer Bibliothek

Výuka němčiny v České republice

Němčina má v České republice důležité postavení. Vzhledem k tomu, že ČR sousedí hned se dvěma státy, kde je němčina mateřským jazykem, je znalost tohoto jazyka velmi důležitá a žádaná. V České republice sídlí řada německých firem, které hledají německy mluvící odborníky v různých oborech. Němčina tedy může pomoci i při hledání pracovního místa.

Více
Studierende mit Tablet PC auf den Stufen des Berliner Reichstags.

Výuka němčiny v Německu

Během pobytu v Německu se naučíte německy téměř bez námahy. Zde naleznete informace o možnostech, jak si zlepšit němčinu přímo na místě.

Vice

Inzeráty německých vysokých škol

The Esslingen MBA: Your Key to Success

Join our international master’s programmes for STEM graduates. Hands-on learning, innovative case studies and company visits make our programmes competitive and career-building.

Více

Truly international – Study at ESB Business School!

Do you want to study in the heart of Germany, Europe’s strongest and most dynamic economy? Come to ESB Business School at Reutlingen University!

Více

Technology Management - our English-language university MBA program

NIT Northern Institute of Technology Management, the Business School at the TUHH Hamburg University of Technology. Your chance to make two masters in one year.

Více

Boost your career with the International Master‘s in Project Managemen...

Boost your career. Acquire a German Master’s degree in Data Science & Project Management. Join us at HTW Berlin – On Campus or Online!

Více

Study in English - Live in German(y)!

Upgrade your career with an English-taught MSc or MBA degree from Offenburg University! Your gateway to a qualified job in Germany and around the world!

Více

Apply now for the Master’s program in European and International Law a...

Excellence in European and International Law. Students from more than 30 nations. Internationally renowned lecturers. Meet the world at the Europa-Institut! Apply now!

Více

Engineer Your Future for Success!

Fully English-Taught B.Sc. in Mechanical Engineering (International) in Germany’s Engineering Hub Karlsruhe.

Více

TU Berlin’s new podcast: Should I stay or should I go?

In the podcast “Should I stay or should I go?”, three alums of TU Berlin speak about their reasons for staying in Germany or returning home after graduation.

Více
1/8

Kontakt

  • DAAD Information Point Praha

    c/o Goethe-Institut Masarykovo nábř. 32 110 00 Praha 1 Telefon: +420/224 931 182 / +420/702 142 340
    E-mail: info@daad.cz