Do Německa v osmi krocích

Studierende geht lächelnd durch die Stadt mit dem Berliner Dom im Hintergrund.
© GettyImages/Westend61

Německo patří mezi studenty k nejoblíbenějším místům ke studiu. Kdo chce studovat nebo provádět výzkum na německé vysoké škole, má na začátku mnoho otázek. Zde se dozvíte o osmi důležitých krocích, které je třeba podniknout, aby byl váš studijní pobyt v Německu úspěšný.

Výběr vhodné vysoké školy

Když se rozhodnete pro studium v Německu, čeká vás nejprve složitá volba. Existují různé druhy vysokých škol a většina z nich nabízí vysokou kvalitu studia.

Více na daad.de (v němčině a v angličtině)

Výběr studijního programu

Ať bakalářský nebo magisterský program, státní závěrečná zkouška či doktorát - v Německu si můžete vybrat ze široké škály studijních programů i diplomů. Na následujících stránkách naleznete přehledně všechny možnosti.

Více na daad.de (v němčině a v angličtině)

Podmínky k přijetí

Kdo má zahraniční maturitní vysvědčení nebo diplom ze zahraniční vysoké školy, je v zásadě oprávněn studovat v Německu. Uznání diplomu/maturitního vysvědčení je nicméně vázáno na určité předpoklady.

Více na daad.de (v němčině a v angličtině)
Internationale Studierende sitzen über Studienmaterialien im Hörsaal.

Naučit se německy

Znalost němčiny se vyplatí! Zde se dozvíte, jakou úroveň němčiny potřebujete, abyste mohli v Německu bez problémů studovat a žít, a kde si němčinu můžete zlepšovat.

Financování studia

V celoevropském srovnání není Německo drahé. Finanční zajištění studia je nicméně pro jeho úspěšné absolvování velmi důležité. Zde naleznete přehled relevantních nákladů

Více na daad.de (v němčině a v angličtině)

Přihláška ke studiu

Kdo chce být přijat na německou vysokou školu, musí respektovat určitá pravidla.

Více na daad.de (v němčině a v angličtině)

Žádost o vízum

Po příjezdu do Německa je od zahraničních studentů často vyžadováno vízum. Záleží na tom, z jaké země pocházíte a jak dlouho chcete v Německu zůstat.

Více na daad.de (v němčině a v angličtině)

Hledání ubytování

Na rozdíl od jiných zemí nedostanou studenti v Německu při zápisu na vysokou školu přidělené ubytování. Proto je důležité začít včas s jeho hledáním.

Více na daad.de (v němčině a v angličtině)

Pomoc a poradenství

Ať se jedná o výběr správné vysoké školy, studijního programu nebo o stipendium, naši spolupracovníci rádi pomohou se vším, co s vaším studiem souvisí.

Více na daad.de (v němčině a v angličtině)

Inzeráty německých vysokých škol

Truly international – Study at ESB Business School!

Do you want to study in the heart of Germany, Europe’s strongest and most dynamic economy? Come to ESB Business School at Reutlingen University!

Více

International Bachelor´s Programmes at Fulda University of Applied Sci...

Bachelor’s programmes in Engineering and Technology, Business or Health with a focus on practice-oriented learning fully or partially taught in English!

Více

Fulda University introduces new English-taught Master´s programme “Dat...

In addition to the already very successful English-taught Master´s programme “Global Software Development” you can soon join “Data Science” and shape the future of the world.

Více

International programmes at TH Rosenheim - study in English!

Do you want to study in one of Germany’s most attractive regions? Find out more about our English-taught study programmes.

Více

B.Sc. in Computer Science: Start studying in English language, switch ...

You are interested in new technologies, enjoy solving problems and working in interdisciplinary teams? If you also have basic German language skills, our Bachelor in Computer Science is the right choi...

Více

„Advanced Quantum Physics“ International Master’s program at RPTU in K...

Discover modern science on atomic & sub-atomic scales at one of the leading German research departments and learn from award-winning teachers.

Více

Brighten your future with a Master’s in Optics & Photonics at KSOP in ...

Brighten your future with a Master’s in Optics & Photonics at KSOP in Karlsruhe, Germany. 2-year M.Sc. program taught in English. Graduates excel in Ph.D. studies or industry. Apply by September 30...

Více

Study in Berlin - MBA & International Master’s Programmes

Our internationally recognized MBA & Master’s programmes will provide you with the knowledge and tools to conduct business in the global market.

Více

Discover the top-ranked International Graduate Programs at RPTU Univer...

21 International Master & PhD Programs at RPTU University of Kaiserslautern-Landau. Application Deadline: Apr 30 & Oct 31

Více
1/9

Kontakt

  • DAAD Information Point Praha

    c/o Goethe-Institut Masarykovo nábř. 32 110 00 Praha 1 Telefon: +420/224 931 182 / +420/702 142 340
    E-mail: info@daad.cz