Do Německa v osmi krocích

Studierende geht lächelnd durch die Stadt mit dem Berliner Dom im Hintergrund.
© GettyImages/Westend61

Německo patří mezi studenty k nejoblíbenějším místům ke studiu. Kdo chce studovat nebo provádět výzkum na německé vysoké škole, má na začátku mnoho otázek. Zde se dozvíte o osmi důležitých krocích, které je třeba podniknout, aby byl váš studijní pobyt v Německu úspěšný.

Výběr vhodné vysoké školy

Když se rozhodnete pro studium v Německu, čeká vás nejprve složitá volba. Existují různé druhy vysokých škol a většina z nich nabízí vysokou kvalitu studia.

Více na daad.de (v němčině a v angličtině)

Výběr studijního programu

Ať bakalářský nebo magisterský program, státní závěrečná zkouška či doktorát - v Německu si můžete vybrat ze široké škály studijních programů i diplomů. Na následujících stránkách naleznete přehledně všechny možnosti.

Více na daad.de (v němčině a v angličtině)

Podmínky k přijetí

Kdo má zahraniční maturitní vysvědčení nebo diplom ze zahraniční vysoké školy, je v zásadě oprávněn studovat v Německu. Uznání diplomu/maturitního vysvědčení je nicméně vázáno na určité předpoklady.

Více na daad.de (v němčině a v angličtině)
Internationale Studierende sitzen über Studienmaterialien im Hörsaal.

Naučit se německy

Znalost němčiny se vyplatí! Zde se dozvíte, jakou úroveň němčiny potřebujete, abyste mohli v Německu bez problémů studovat a žít, a kde si němčinu můžete zlepšovat.

Financování studia

V celoevropském srovnání není Německo drahé. Finanční zajištění studia je nicméně pro jeho úspěšné absolvování velmi důležité. Zde naleznete přehled relevantních nákladů

Více na daad.de (v němčině a v angličtině)

Přihláška ke studiu

Kdo chce být přijat na německou vysokou školu, musí respektovat určitá pravidla.

Více na daad.de (v němčině a v angličtině)

Žádost o vízum

Po příjezdu do Německa je od zahraničních studentů často vyžadováno vízum. Záleží na tom, z jaké země pocházíte a jak dlouho chcete v Německu zůstat.

Více na daad.de (v němčině a v angličtině)

Hledání ubytování

Na rozdíl od jiných zemí nedostanou studenti v Německu při zápisu na vysokou školu přidělené ubytování. Proto je důležité začít včas s jeho hledáním.

Více na daad.de (v němčině a v angličtině)

Pomoc a poradenství

Ať se jedná o výběr správné vysoké školy, studijního programu nebo o stipendium, naši spolupracovníci rádi pomohou se vším, co s vaším studiem souvisí.

Více na daad.de (v němčině a v angličtině)

Inzeráty německých vysokých škol

Engineer Your Future for Success!

Fully English-Taught B.Sc. in Mechanical Engineering (International) in Germany’s Engineering Hub Karlsruhe.

Více

Study in Berlin - MBA & International Master’s Programmes

Our internationally recognized MBA & Master’s programmes will provide you with the knowledge and tools to conduct business in the global market.

Více

The Esslingen MBA: Your Key to Success

Join our international master’s programmes for STEM graduates. Hands-on learning, innovative case studies and company visits make our programmes competitive and career-building.

Více

Truly international – Study at ESB Business School!

Do you want to study in the heart of Germany, Europe’s strongest and most dynamic economy? Come to ESB Business School at Reutlingen University!

Více

Study in English - Live in German(y)!

Upgrade your career with an English-taught MSc or MBA degree from Offenburg University! Your gateway to a qualified job in Germany and around the world!

Více

Technology Management - our English-language university MBA program

NIT Northern Institute of Technology Management, the Business School at the TUHH Hamburg University of Technology. Your chance to make two masters in one year.

Více
1/6

Kontakt

  • DAAD Information Point Praha

    c/o Goethe-Institut Masarykovo nábř. 32 110 00 Praha 1 Telefon: +420/224 931 182 / +420/702 142 340
    E-mail: info@daad.cz