Doktorát a výzkum v Německu

Forscherin arbeitet mit Schutzbrille im Labor.
© DAAD/Volker Lannert

Německo nabízí zahraničním doktorandům a vědcům vynikající možnosti k bádání. Univerzity a vysoké školy, státní i soukromá mimouniverzitní výzkumná pracoviště či velké organizace podporující výzkum jako např. Deutsche Forschungsgemeinschaft (Německá výzkumná společnost – DFG) a Deutscher Akademischer Austauschdienst (Německá akademická výměnná služba – DAAD) pomáhají vědcům prostřednictvím nabídky pracovních míst nebo stipendií.  Také různá odvětví průmyslu náročného na výzkum a středně velké podniky nabízejí zahraničním vědeckým pracovníkům zajímavé možnosti rozvoje. Mnoho podniků spolupracuje v oblasti aplikovaného výzkumu a vývoje úzce s univerzitami a výzkumnými pracovišti.

Internationale Forschende arbeiten im Labor mit Reagenzgläsern.

Informace pro doktorandy

Zde najdete informace o individuálních a strukturovaných doktorandských programech, možnostech finanční podpory, přehled nejdůležitějších předpokladů a praktické tipy, jak se připravit na pobyt v Německu.

Více na research-in-germany.org (v němčině)
Drei Forschende mit technischem Gerät im Testlabor.

Informace pro postdoktorandy

Německo nabízí postdoktorandům mnoho různých možností výzkumu i podpory: na vysokých školách, mimouniverzitních výzkumných pracovištích či v průmyslu.

Více na research-in-germany.org (v němčině)
Drei Forschende sehen sich Inhalte auf einem Laptop im Testlabor an.

Informace pro vědce

Zahraniční vědci najdou v Německu výborné pracovní podmínky ve vědě, výuce i výzkumu. Zde naleznete informace o vašich kariérních možnostech a možnostech výzkumu.

Více na research-in-germany.org (v němčině)
Forschender testet Untersuchungsgerät im Deutschen Luft- und Raumfahrtzentrum in Köln.

Výzkumná pracoviště

Německo má mnoho pracovišť zabývajících se výzkumem: univerzity, vysoké školy odborné, mimouniverzitní pracoviště, podniky a instituty působící na úrovni celostátní nebo na úrovni jednotlivých spolkových zemí. Celkem existuje okolo 800 výzkumných pracovišť financovaných z veřejných zdrojů a dále různá výzkumná a vývojová centra, která jsou provozována průmyslovými koncerny.

Více na research-in-germany.org (v němčině)
Forschender prüft neue Glas-Solar-Panels

Podpora výzkumu

Výzkum je v Německu podporován státem, různými organizacemi, mezi nimi mnoha velkými mimouniverzitními výzkumnými pracovišti, i průmyslem. Existuje množství programů na podporu zahraničních doktorandů a vědců.

Více na research-in-germany.org (v němčině)

Inzeráty německých vysokých škol

Study in English - Live in German(y)!

Upgrade your career with an English-taught MSc or MBA degree from Offenburg University! Your gateway to a qualified job in Germany and around the world!

Více

Study in Berlin - MBA & International Master’s Programmes

Our internationally recognized MBA & Master’s programmes will provide you with the knowledge and tools to conduct business in the global market.

Více

Boost your career with the International Master‘s in Project Managemen...

Boost your career. Acquire a German Master’s degree in Data Science & Project Management. Join us at HTW Berlin – On Campus or Online!

Více

B.Sc. in Computer Science: Start studying in English language, switch ...

You are interested in new technologies, enjoy solving problems and working in interdisciplinary teams? If you also have basic German language skills, our Bachelor in Computer Science is the right choi...

Více
1/4

Kontakt

  • DAAD Information Point Praha

    c/o Goethe-Institut Masarykovo nábř. 32 110 00 Praha 1 Telefon: +420/224 931 182 / +420/702 142 340
    E-mail: info@daad.cz