Inhalt

Doktorát a výzkum v Německu

Forscherin arbeitet mit Schutzbrille im Labor.
© DAAD/Volker Lannert

Německo nabízí zahraničním doktorandům a vědcům vynikající možnosti k bádání. Univerzity a vysoké školy, státní i soukromá mimouniverzitní výzkumná pracoviště či velké organizace podporující výzkum jako např. Deutsche Forschungsgemeinschaft (Německá výzkumná společnost – DFG) a Deutscher Akademischer Austauschdienst (Německá akademická výměnná služba – DAAD) pomáhají vědcům prostřednictvím nabídky pracovních míst nebo stipendií.  Také různá odvětví průmyslu náročného na výzkum a středně velké podniky nabízejí zahraničním vědeckým pracovníkům zajímavé možnosti rozvoje. Mnoho podniků spolupracuje v oblasti aplikovaného výzkumu a vývoje úzce s univerzitami a výzkumnými pracovišti.

Internationale Forschende arbeiten im Labor mit Reagenzgläsern.

Informace pro doktorandy

Zde najdete informace o individuálních a strukturovaných doktorandských programech, možnostech finanční podpory, přehled nejdůležitějších předpokladů a praktické tipy, jak se připravit na pobyt v Německu.

Více na research-in-germany.org (v němčině a v angličtině)
Drei Forschende mit technischem Gerät im Testlabor.

Informace pro postdoktorandy

Německo nabízí postdoktorandům mnoho různých možností výzkumu i podpory: na vysokých školách, mimouniverzitních výzkumných pracovištích či v průmyslu.

Více na research-in-germany.org (v němčině a v angličtině)
Drei Forschende sehen sich Inhalte auf einem Laptop im Testlabor an.

Informace pro vědce

Zahraniční vědci najdou v Německu výborné pracovní podmínky ve vědě, výuce i výzkumu. Zde naleznete informace o vašich kariérních možnostech a možnostech výzkumu.

Více na research-in-germany.org (v němčině a v angličtině)
Forschender testet Untersuchungsgerät im Deutschen Luft- und Raumfahrtzentrum in Köln.

Výzkumná pracoviště

Německo má mnoho pracovišť zabývajících se výzkumem: univerzity, vysoké školy odborné, mimouniverzitní pracoviště, podniky a instituty působící na úrovni celostátní nebo na úrovni jednotlivých spolkových zemí. Celkem existuje okolo 800 výzkumných pracovišť financovaných z veřejných zdrojů a dále různá výzkumná a vývojová centra, která jsou provozována průmyslovými koncerny.

Více na research-in-germany.org (v němčině a v angličtině)
Forschender prüft neue Glas-Solar-Panels

Podpora výzkumu

Výzkum je v Německu podporován státem, různými organizacemi, mezi nimi mnoha velkými mimouniverzitními výzkumnými pracovišti, i průmyslem. Existuje množství programů na podporu zahraničních doktorandů a vědců.

Více na research-in-germany.org (v němčině a v angličtině)

Inzeráty německých vysokých škol

Elite Master’s Program ASC

Elite M.Sc. ‘Advanced Signal Processing and Communications Engineering (ASC)’: In this research-oriented program, the focus is on individualized student support.

Více

Elevate your career with us!

Let your career take off! Be part of an emerging university with a cutting-edge Master’s degree in Artificial Intelligence and Robotics (M.Sc.)!

Více

Global Change Ecology (M.Sc.)

Your master’s degree linking natural science perspectives on global change with approaches in social science! Be a part of our international master’s programme and apply now!

Více

RheinMain University of Applied Sciences-From Here to Career

Explore practice-oriented programs at Hochschule RheinMain. Shape your future and launch your career in Germany’s economic hub.

Více

Study in Berlin - MBA & International Master’s Programmes

Our internationally recognized MBA & Master’s programmes will provide you with the knowledge and tools to conduct business in the global market.

Více

Find Your Master’s Program at TUM Campus Heilbronn

Students at TUM Campus Heilbronn receive a high-quality education at the renowned TUM University of Excellence and extensive support services for their studies.

Více

Apply now for the Master’s program in European and International Law (...

Boost your career now and study European & International Law together with students from more than 30 countries.

Více

English-Taught B.Eng. Industrial Engineering with Work-Integrated Opti...

Are you fascinated by “technology made in Germany“? Would you like to study and put your newly acquired knowledge to practice by working in a company?

Více

Engineer Your Future for Success!

Fully English-Taught B.Sc. in Mechanical Engineering (International) in Germany’s Engineering Hub Karlsruhe.

Více

„Advanced Quantum Physics“ International Master’s program at RPTU in K...

Discover modern science on atomic & sub-atomic scales at one of the leading German research departments and learn from award-winning teachers. https://physik.rptu.de/quantum-master

Více

Apply to the TUM Global Postdoc Fellowship at Technical University of ...

The TUM Global Postdoc Fellowship is a funding opportunity for external postdoctoral scientists who are currently residing abroad and would like to start their research at TUM. For 24 months, we will ...

Více

Truly international – Study at ESB Business School!

Do you want to study in the heart of Germany, Europe’s strongest and most dynamic economy? Come to ESB Business School at Reutlingen University!

Více

International Master program “Biofabrication” (M.Sc.)

Want to be a game changer in biomedical engineering? The study program Biofabrication is your master plan for a demanding interdisciplinary engineering career.

Více

Discover the top-ranked International Master & PhD Programs at RPTU Un...

21 International Master & PhD Programs at RPTU University of Kaiserslautern-Landau Application Deadline: Apr 30 & Oct 31 More information: https://rptu.de/international/home

Více
1/14

Kontakt

  • DAAD Information Point Praha

    c/o Goethe-Institut Masarykovo nábř. 32 110 00 Praha 1 Telefon: +420/224 931 182 / +420/702 142 340
    E-mail: infodaad.cz
Screenshot mapy s označením sídla DAAD