Doktorát a výzkum v Německu

Forscherin arbeitet mit Schutzbrille im Labor.
© DAAD/Volker Lannert

Německo nabízí zahraničním doktorandům a vědcům vynikající možnosti k bádání. Univerzity a vysoké školy, státní i soukromá mimouniverzitní výzkumná pracoviště či velké organizace podporující výzkum jako např. Deutsche Forschungsgemeinschaft (Německá výzkumná společnost – DFG) a Deutscher Akademischer Austauschdienst (Německá akademická výměnná služba – DAAD) pomáhají vědcům prostřednictvím nabídky pracovních míst nebo stipendií.  Také různá odvětví průmyslu náročného na výzkum a středně velké podniky nabízejí zahraničním vědeckým pracovníkům zajímavé možnosti rozvoje. Mnoho podniků spolupracuje v oblasti aplikovaného výzkumu a vývoje úzce s univerzitami a výzkumnými pracovišti.

Informace pro doktorandy

Zde najdete informace o individuálních a strukturovaných doktorandských programech, možnostech finanční podpory, přehled nejdůležitějších předpokladů a praktické tipy, jak se připravit na pobyt v Německu.

Více na research-in-germany.org (v němčině a v angličtině)

Informace pro postdoktorandy

Německo nabízí postdoktorandům mnoho různých možností výzkumu i podpory: na vysokých školách, mimouniverzitních výzkumných pracovištích či v průmyslu.

Více na research-in-germany.org (v němčině a v angličtině)

Informace pro vědce

Zahraniční vědci najdou v Německu výborné pracovní podmínky ve vědě, výuce i výzkumu. Zde naleznete informace o vašich kariérních možnostech a možnostech výzkumu.

Více na research-in-germany.org (v němčině a v angličtině)

Výzkumná pracoviště

Německo má mnoho pracovišť zabývajících se výzkumem: univerzity, vysoké školy odborné, mimouniverzitní pracoviště, podniky a instituty působící na úrovni celostátní nebo na úrovni jednotlivých spolkových zemí. Celkem existuje okolo 800 výzkumných pracovišť financovaných z veřejných zdrojů a dále různá výzkumná a vývojová centra, která jsou provozována průmyslovými koncerny.

Více na research-in-germany.org (v němčině a v angličtině)

Podpora výzkumu

Výzkum je v Německu podporován státem, různými organizacemi, mezi nimi mnoha velkými mimouniverzitními výzkumnými pracovišti, i průmyslem. Existuje množství programů na podporu zahraničních doktorandů a vědců.

Více na research-in-germany.org (v němčině a v angličtině)

Inzeráty německých vysokých škol

International programmes at TH Rosenheim - study in English!

Do you want to study in one of Germany’s most attractive regions? Find out more about our English-taught study programmes.

Více

Truly international – Study at ESB Business School!

Do you want to study in the heart of Germany, Europe’s strongest and most dynamic economy? Come to ESB Business School at Reutlingen University!

Více

Fulda University introduces new English-taught Master´s programme “Dat...

In addition to the already very successful English-taught Master´s programme “Global Software Development” you can soon join “Data Science” and shape the future of the world.

Více

Brighten your future with a Master’s in Optics & Photonics at KSOP in ...

Brighten your future with a Master’s in Optics & Photonics at KSOP in Karlsruhe, Germany. 2-year M.Sc. program taught in English. Graduates excel in Ph.D. studies or industry. Apply by September 30...

Více

International Bachelor´s Programmes at Fulda University of Applied Sci...

Bachelor’s programmes in Engineering and Technology, Business or Health with a focus on practice-oriented learning fully or partially taught in English!

Více

Study in Berlin - MBA & International Master’s Programmes

Our internationally recognized MBA & Master’s programmes will provide you with the knowledge and tools to conduct business in the global market.

Více

„Advanced Quantum Physics“ International Master’s program at RPTU in K...

Discover modern science on atomic & sub-atomic scales at one of the leading German research departments and learn from award-winning teachers.

Více

Discover the top-ranked International Graduate Programs at RPTU Univer...

21 International Master & PhD Programs at RPTU University of Kaiserslautern-Landau. Application Deadline: Apr 30 & Oct 31

Více

B.Sc. in Computer Science: Start studying in English language, switch ...

You are interested in new technologies, enjoy solving problems and working in interdisciplinary teams? If you also have basic German language skills, our Bachelor in Computer Science is the right choi...

Více
1/9

Kontakt

  • DAAD Information Point Praha

    c/o Goethe-Institut Masarykovo nábř. 32 110 00 Praha 1 Telefon: +420/224 931 182 / +420/702 142 340
    E-mail: info@daad.cz