Studium a výzkum v Německu

Internationale Studierende sitzen lachend an einem Tisch in der Universität und lernen gemeinsam.
© iStockphoto

Chcete studovat v Německu? Výborně – skvělý nápad! Zatím ještě nevíte, jakou vysokou školu si vybrat? Chcete si udělat doktorát a hledáte vhodný studijní program? Kladete si otázku, jak svůj pobyt v Německu financovat a jak se zahraničním studentům v Německu žije? Rádi Vám pomůžeme!

Drei internationale Studierende sitzen mit Landkarte im Hof des Alten Museums vor dem Berliner Dom.

Poznejte Německo

Německo je ideální země ke studiu: může se pochlubit vysokoškolským vzděláváním na špičkové úrovni, zajímavými městy, nádhernou přírodou a také zde žije spousta lidí z celého světa.

Více
Internationale Studierende lernen gemeinsam in der Bibliothek.

Studium v Německu

Německo patří mezi studenty k nejoblíbenějším místům ke studiu. Velké množství kvalitních vysokých škol, atraktivní studijní nabídky a rozmanité možnosti financování - to všechno činí studijní pobyt v Německu tak přitažlivý.

Více
Forscherin arbeitet mit Schutzbrille im Labor.

Doktorát a výzkum v Německu

Německo nabízí zahraničním doktorandům a vědcům vynikající možnosti k bádání. Univerzity a vysoké školy, státní i soukromá mimouniverzitní výzkumná pracoviště či velké organizace podporující výzkum pomáhají vědcům prostřednictvím nabídky pracovních míst nebo stipendií. 

Více
Studierende geht lächelnd durch die Stadt mit dem Berliner Dom im Hintergrund.

Do Německa v osmi krocích

Německo patří mezi studenty k nejoblíbenějším místům ke studiu. Kdo chce studovat nebo provádět výzkum na německé vysoké škole, má na začátku mnoho otázek. Zde se dozvíte o osmi důležitých krocích, které je třeba podniknout, aby byl váš studijní pobyt v Německu úspěšný.

Více
Internationale Studierende sitzen über Studienmaterialien im Hörsaal.

Naučit se německy

Němčina patří mezi deset nejrozšířenějších jazyků na světě. Mluví jí okolo 185 miliónů lidí po celém světě. Samozřejmě je také možné studovat v Německu a německy nemluvit. Se znalostí němčiny však bude váš všední život výrazně snazší a rychleji se vám podaří navázat nové kontakty.

Více
Studierende gehen im Flur einer Universität vor dem Schwarzen Brett entlang.

Inzeráty německých vysokých škol

Zajímáte se o kurzy nebo studijní nabídky německých vysokých škol? Zde najdete aktuální inzeráty.

Více
Logo des Hochschulkompass

Hochschulkompass

Na informačním portálu německé konference rektorů (HRK) zveřejňují německé vysoké školy aktuální informace o možnostech studia, o doktorských studijních programech i o mezinárodní spolupráci.

Více na hochschulkompass.de (v němčině a v angličtině)
Eine Person schreibt etwas mit einem Füller auf kariertes Papier.

FAQ

Chcete se ucházet o stipendium DAAD? Zde najdete informace a odpovědi na otázky týkající se předpokladů a požadavků pro podávání žádosti, přípravy a sestavení žádosti a následného výběrového řízení.

Více

DAAD ČR na YouTube

Natočili jsme pro vás několik videopříspěvků, v nichž představujeme kancelář DAAD IP Praha a činnost organizace DAAD v České republice. Dále na našem YouTube-kanálu najdete videa na téma studium a výzkum v Německu. Videopříspěvky průběžně doplňujeme. Chcete se podívat? Pak pokračujte zde.

Vice

Inzeráty německých vysokých škol

TU Berlin’s new podcast: Should I stay or should I go?

In the podcast “Should I stay or should I go?”, three alums of TU Berlin speak about their reasons for staying in Germany or returning home after graduation.

Více

Engineer Your Future for Success!

Fully English-Taught B.Sc. in Mechanical Engineering (International) in Germany’s Engineering Hub Karlsruhe.

Více

Technology Management - our English-language university MBA program

NIT Northern Institute of Technology Management, the Business School at the TUHH Hamburg University of Technology. Your chance to make two masters in one year.

Více

Apply now for the Master’s program in European and International Law a...

Excellence in European and International Law. Students from more than 30 nations. Internationally renowned lecturers. Meet the world at the Europa-Institut! Apply now!

Více

The Esslingen MBA: Your Key to Success

Join our international master’s programmes for STEM graduates. Hands-on learning, innovative case studies and company visits make our programmes competitive and career-building.

Více

Study in English - Live in German(y)!

Upgrade your career with an English-taught MSc or MBA degree from Offenburg University! Your gateway to a qualified job in Germany and around the world!

Více

Truly international – Study at ESB Business School!

Do you want to study in the heart of Germany, Europe’s strongest and most dynamic economy? Come to ESB Business School at Reutlingen University!

Více

Boost your career with the International Master‘s in Project Managemen...

Boost your career. Acquire a German Master’s degree in Data Science & Project Management. Join us at HTW Berlin – On Campus or Online!

Více
1/8

Kontakt

  • DAAD Information Point Praha

    c/o Goethe-Institut Masarykovo nábř. 32 110 00 Praha 1 Telefon: +420/224 931 182 / +420/702 142 340
    E-mail: info@daad.cz