Inhalt

Studium a výzkum v Německu

Internationale Studierende sitzen lachend an einem Tisch in der Universität und lernen gemeinsam.
© iStockphoto

Chcete studovat v Německu? Výborně – skvělý nápad! Zatím ještě nevíte, jakou vysokou školu si vybrat? Chcete si udělat doktorát a hledáte vhodný studijní program? Kladete si otázku, jak svůj pobyt v Německu financovat a jak se zahraničním studentům v Německu žije? Rádi Vám pomůžeme!

Drei internationale Studierende sitzen mit Landkarte im Hof des Alten Museums vor dem Berliner Dom.

Poznejte Německo

Německo je ideální země ke studiu: může se pochlubit vysokoškolským vzděláváním na špičkové úrovni, zajímavými městy, nádhernou přírodou a také zde žije spousta lidí z celého světa.

Více
Internationale Studierende lernen gemeinsam in der Bibliothek.

Studium v Německu

Německo patří mezi studenty k nejoblíbenějším místům ke studiu. Velké množství kvalitních vysokých škol, atraktivní studijní nabídky a rozmanité možnosti financování - to všechno činí studijní pobyt v Německu tak přitažlivý.

Více
Forscherin arbeitet mit Schutzbrille im Labor.

Doktorát a výzkum v Německu

Německo nabízí zahraničním doktorandům a vědcům vynikající možnosti k bádání. Univerzity a vysoké školy, státní i soukromá mimouniverzitní výzkumná pracoviště či velké organizace podporující výzkum pomáhají vědcům prostřednictvím nabídky pracovních míst nebo stipendií. 

Více
Studierende geht lächelnd durch die Stadt mit dem Berliner Dom im Hintergrund.

Do Německa v osmi krocích

Německo patří mezi studenty k nejoblíbenějším místům ke studiu. Kdo chce studovat nebo provádět výzkum na německé vysoké škole, má na začátku mnoho otázek. Zde se dozvíte o osmi důležitých krocích, které je třeba podniknout, aby byl váš studijní pobyt v Německu úspěšný.

Více
Internationale Studierende sitzen über Studienmaterialien im Hörsaal.

Naučit se německy

Němčina patří mezi deset nejrozšířenějších jazyků na světě. Mluví jí okolo 185 miliónů lidí po celém světě. Samozřejmě je také možné studovat v Německu a německy nemluvit. Se znalostí němčiny však bude váš všední život výrazně snazší a rychleji se vám podaří navázat nové kontakty.

Více
Studierende gehen im Flur einer Universität vor dem Schwarzen Brett entlang.

Inzeráty německých vysokých škol

Zajímáte se o kurzy nebo studijní nabídky německých vysokých škol? Zde najdete aktuální inzeráty.

Více
Logo des Hochschulkompass

Hochschulkompass

Na informačním portálu německé konference rektorů (HRK) zveřejňují německé vysoké školy aktuální informace o možnostech studia, o doktorských studijních programech i o mezinárodní spolupráci.

Více na hochschulkompass.de (v němčině a v angličtině)
Eine Person schreibt etwas mit einem Füller auf kariertes Papier.

FAQ

Chcete se ucházet o stipendium DAAD? Zde najdete informace a odpovědi na otázky týkající se předpokladů a požadavků pro podávání žádosti, přípravy a sestavení žádosti a následného výběrového řízení.

Více

DAAD ČR na YouTube

Natočili jsme pro vás několik videopříspěvků, v nichž představujeme kancelář DAAD IP Praha a činnost organizace DAAD v České republice. Dále na našem YouTube-kanálu najdete videa na téma studium a výzkum v Německu. Videopříspěvky průběžně doplňujeme. Chcete se podívat? Pak pokračujte zde.

Vice

Inzeráty německých vysokých škol

Apply to the TUM Global Postdoc Fellowship at Technical University of ...

The TUM Global Postdoc Fellowship is a funding opportunity for external postdoctoral scientists who are currently residing abroad and would like to start their research at TUM. For 24 months, we will ...

Více

RheinMain University of Applied Sciences-From Here to Career

Explore practice-oriented programs at Hochschule RheinMain. Shape your future and launch your career in Germany’s economic hub.

Více

English-Taught B.Eng. Industrial Engineering with Work-Integrated Opti...

Are you fascinated by “technology made in Germany“? Would you like to study and put your newly acquired knowledge to practice by working in a company?

Více

„Advanced Quantum Physics“ International Master’s program at RPTU in K...

Discover modern science on atomic & sub-atomic scales at one of the leading German research departments and learn from award-winning teachers. https://physik.rptu.de/quantum-master

Více

Find Your Master’s Program at TUM Campus Heilbronn

Students at TUM Campus Heilbronn receive a high-quality education at the renowned TUM University of Excellence and extensive support services for their studies.

Více

Elite Master’s Program ASC

Elite M.Sc. ‘Advanced Signal Processing and Communications Engineering (ASC)’: In this research-oriented program, the focus is on individualized student support.

Více

Truly international – Study at ESB Business School!

Do you want to study in the heart of Germany, Europe’s strongest and most dynamic economy? Come to ESB Business School at Reutlingen University!

Více

Global Change Ecology (M.Sc.)

Your master’s degree linking natural science perspectives on global change with approaches in social science! Be a part of our international master’s programme and apply now!

Více

Elevate your career with us!

Let your career take off! Be part of an emerging university with a cutting-edge Master’s degree in Artificial Intelligence and Robotics (M.Sc.)!

Více

Discover the top-ranked International Master & PhD Programs at RPTU Un...

21 International Master & PhD Programs at RPTU University of Kaiserslautern-Landau Application Deadline: Apr 30 & Oct 31 More information: https://rptu.de/international/home

Více

International Master program “Biofabrication” (M.Sc.)

Want to be a game changer in biomedical engineering? The study program Biofabrication is your master plan for a demanding interdisciplinary engineering career.

Více

Study in Berlin - MBA & International Master’s Programmes

Our internationally recognized MBA & Master’s programmes will provide you with the knowledge and tools to conduct business in the global market.

Více

Engineer Your Future for Success!

Fully English-Taught B.Sc. in Mechanical Engineering (International) in Germany’s Engineering Hub Karlsruhe.

Více

Apply now for the Master’s program in European and International Law (...

Boost your career now and study European & International Law together with students from more than 30 countries.

Více
1/14

Kontakt

  • DAAD Information Point Praha

    c/o Goethe-Institut Masarykovo nábř. 32 110 00 Praha 1 Telefon: +420/224 931 182 / +420/702 142 340
    E-mail: infodaad.cz
Screenshot mapy s označením sídla DAAD