Inhalt

O DAAD

Fahnen mit dem DAAD-Logo vor der Außenfassade der Zentrale in Bonn.
© DAAD/Pankau

DAAD spojuje lidi a vědu – jak ukazuje krátký pohled do historie organizace. Sdružení DAAD bylo založeno z iniciativy jediného studenta v roce 1925 ve městě Heidelberg a dnes se řadí k nejvýznamnějším organizacím poskytujícím stipendia pro mezinárodní výměnu studentů a vědců.

Od svého založení poskytla organizace DAAD finance bezmála 2 milionům akademiků v Německu i ve světě. DAAD funguje jako spolek německých vysokých škol a studentských organizací. Nezabývá se však pouze udělováním stipendií. DAAD podporuje internacionalizaci německých vysokých škol, germanistiku a německý jazyk v zahraničí, přispívá ke zkvalitnění vysokých škol v rozvojových zemích a informuje o tématu ostatní vzdělávací instituce a příslušné politické orgány.

Rozpočet DAAD se skládá především z prostředků ministerstev Spolkové republiky Německo, zejména pak Ministerstva zahraničí, Evropské unie, jakož i z prostředků státní a soukromé sféry a vlád zahraničních států.

DAAD ve světě

Centrála organizace se nachází v Bonnu, kromě toho provozuje DAAD kancelář v Berlíně, která má na starost mimo jiné renomované stipendium „Berliner Künstlerprogramm“. Síť zahraničních poboček a informačních center (IC) ve více než 60 zemích udržuje kontakt s nejdůležitějšími partnery na všech kontinentech a poskytuje poradenství přímo v těchto zemích.

Stipendia pro ty nejlepší

DAAD si uvědomuje své dosavadní úspěchy, které pramení z podpory vynikajících studentů a vědců, a chce i nadále připravovat budoucí odborné a vedoucí pracovníky na zodpovědné jednání a udržovat kontakty s celým světem. Cílem DAAD je ještě intenzivněji podporovat odborné a kulturní vztahy stipendistů a alumni.

Podpora internacionalizace

DAAD utváří své programy tak, aby je vysoké školy mohly využívat k realizaci své internacionalizace. Německo patří k zemím s největší studentskou mobilitou a do roku 2020 očekává nejméně 350 000 zahraničních studentů. Jejich studijní úspěchy by měly dosáhnout stejné úrovně jako úspěchy domácích studentů. Do konce desetiletí by měla polovina německých absolventů vysokých škol mít za sebou také zkušenost se studiem v zahraničí. DAAD podporuje němčinu jakožto jazyk vědy a zasazuje se o znalost cizích jazyků. Podílí se na vytváření evropského vysokoškolského a výzkumného prostoru.

Vědění pro vědeckou spolupráci

Základem činnosti DAAD jsou obsáhlé a rozmanité znalosti o strukturách vysokoškolské spolupráce a systému vědy po celém světě. DAAD se v tomto ohledu může opřít o profesionální zkušenost svých pracovníků a celosvětové sítě zahraničních poboček a informačních center a lektorátů. Tyto znalosti se nepřetržitě aktualizují a jsou k dispozici pro strategická rozhodnutí. Na základě těchto znalostí může DAAD ještě více posilovat své postavení iniciátora internacionalizace vědy.

Inzeráty německých vysokých škol

Global Change Ecology (M.Sc.)

Your master’s degree linking natural science perspectives on global change with approaches in social science! Be a part of our international master’s programme and apply now!

Více

English-Taught B.Eng. Industrial Engineering with Work-Integrated Opti...

Are you fascinated by “technology made in Germany“? Would you like to study and put your newly acquired knowledge to practice by working in a company?

Více

Study in Berlin - MBA & International Master’s Programmes

Our internationally recognized MBA & Master’s programmes will provide you with the knowledge and tools to conduct business in the global market.

Více

Apply to the TUM Global Postdoc Fellowship at Technical University of ...

The TUM Global Postdoc Fellowship is a funding opportunity for external postdoctoral scientists who are currently residing abroad and would like to start their research at TUM. For 24 months, we will ...

Více

Elevate your career with us!

Let your career take off! Be part of an emerging university with a cutting-edge Master’s degree in Artificial Intelligence and Robotics (M.Sc.)!

Více

International Master program “Biofabrication” (M.Sc.)

Want to be a game changer in biomedical engineering? The study program Biofabrication is your master plan for a demanding interdisciplinary engineering career.

Více

„Advanced Quantum Physics“ International Master’s program at RPTU in K...

Discover modern science on atomic & sub-atomic scales at one of the leading German research departments and learn from award-winning teachers. https://physik.rptu.de/quantum-master

Více

Discover the top-ranked International Master & PhD Programs at RPTU Un...

21 International Master & PhD Programs at RPTU University of Kaiserslautern-Landau Application Deadline: Apr 30 & Oct 31 More information: https://rptu.de/international/home

Více

Engineer Your Future for Success!

Fully English-Taught B.Sc. in Mechanical Engineering (International) in Germany’s Engineering Hub Karlsruhe.

Více

Elite Master’s Program ASC

Elite M.Sc. ‘Advanced Signal Processing and Communications Engineering (ASC)’: In this research-oriented program, the focus is on individualized student support.

Více

Truly international – Study at ESB Business School!

Do you want to study in the heart of Germany, Europe’s strongest and most dynamic economy? Come to ESB Business School at Reutlingen University!

Více

RheinMain University of Applied Sciences-From Here to Career

Explore practice-oriented programs at Hochschule RheinMain. Shape your future and launch your career in Germany’s economic hub.

Více

Find Your Master’s Program at TUM Campus Heilbronn

Students at TUM Campus Heilbronn receive a high-quality education at the renowned TUM University of Excellence and extensive support services for their studies.

Více

Apply now for the Master’s program in European and International Law (...

Boost your career now and study European & International Law together with students from more than 30 countries.

Více
1/14

Kontakt

  • DAAD Information Point Praha

    c/o Goethe-Institut Masarykovo nábř. 32 110 00 Praha 1 Telefon: +420/224 931 182 / +420/702 142 340
    E-mail: infodaad.cz
Screenshot mapy s označením sídla DAAD