O nás

Blick in eine Gasse der Prager Altstadt.
© iStockphoto

DAAD je sdružení německých vysokých škol se sídlem v Bonnu a v Berlíně. V 15 zemích světa je zastoupeno pobočkami. Na více než 50 místech na všech kontinentech DAAD reprezentují Informační centra a Information Points. V České republice DAAD působí od roku 1963. V roce 2000 bylo v Praze založeno Informační centrum (dnešní Information Point Praha).

DAAD-Information Point Praha

Information Point Praha

DAAD IP Praha poskytuje informace o studiu a výzkumu v Německu, o stipendiích DAAD i jiných organizací a poradí Vám, jak naplánovat studijní nebo výzkumný pobyt.

Více
Auf einem aufgeschlagenen Buch liegt eine Brille.

Aktuální informace

Chcete vědět, co se u nás děje? Zajímáte se o vysoké školství a studium a výzkum v zahraničí? Zde najdete aktuální informace, které souvisejí s činností DAAD Česká republika.

Více
Icon eines weißen Kalenderblatts auf blauem Grund

Akce

Zde najdete informace o aktuálních i uplynulých akcích, kterých se DAAD v České republice účastní. Některé pořádáme my sami, některé organizujeme ve spolupráci s našimi partnery.

Všechny akce
Icon eines weißen Briefumschlags in dem ein weißer Zettel mit E-Mail/at-Symbol steckt auf blauem Grund

Kontakt

Zde najdete bližší informace o tom, kde IP DAAD sídlí a jak nás nejlépe najdete.

Více
Fahnen mit dem DAAD-Logo vor der Außenfassade der Zentrale in Bonn.

O DAAD

DAAD spojuje lidi a vědu - jak ukazuje krátký pohled do historie organizace. Sdružení DAAD bylo založeno z iniciativy jediného studenta v roce 1925 ve městě Heidelberg a dnes se řadí k nejvýznamnějším organizacím poskytujícím stipendia pro mezinárodní výměnu studentů a vědců.

Více
Eine Hand nimmt ein Tablet aus einem Bücherregal in der Bibliothek.

Ke stažení, publikace

Zde najdete základní informační materiály DAAD Česká republika v elektronické podobě.

Více

DAAD ČR na YouTube

Natočili jsme pro vás několik videopříspěvků, v nichž představujeme kancelář DAAD IP Praha a činnost organizace DAAD v České republice. Dále na našem YouTube-kanálu najdete videa na téma studium a výzkum v Německu. Videopříspěvky průběžně doplňujeme. Chcete se podívat? Pak pokračujte zde.

Vice

Inzeráty německých vysokých škol

Apply now for the Master’s program in European and International Law a...

Excellence in European and International Law. Students from more than 30 nations. Internationally renowned lecturers. Meet the world at the Europa-Institut! Apply now!

Více

TU Berlin’s new podcast: Should I stay or should I go?

In the podcast “Should I stay or should I go?”, three alums of TU Berlin speak about their reasons for staying in Germany or returning home after graduation.

Více

Technology Management - our English-language university MBA program

NIT Northern Institute of Technology Management, the Business School at the TUHH Hamburg University of Technology. Your chance to make two masters in one year.

Více

Truly international – Study at ESB Business School!

Do you want to study in the heart of Germany, Europe’s strongest and most dynamic economy? Come to ESB Business School at Reutlingen University!

Více

Engineer Your Future for Success!

Fully English-Taught B.Sc. in Mechanical Engineering (International) in Germany’s Engineering Hub Karlsruhe.

Více

The Esslingen MBA: Your Key to Success

Join our international master’s programmes for STEM graduates. Hands-on learning, innovative case studies and company visits make our programmes competitive and career-building.

Více

Study in English - Live in German(y)!

Upgrade your career with an English-taught MSc or MBA degree from Offenburg University! Your gateway to a qualified job in Germany and around the world!

Více

Boost your career with the International Master‘s in Project Managemen...

Boost your career. Acquire a German Master’s degree in Data Science & Project Management. Join us at HTW Berlin – On Campus or Online!

Více
1/8

Kontakt

  • DAAD Information Point Praha

    c/o Goethe-Institut Masarykovo nábř. 32 110 00 Praha 1 Telefon: +420/224 931 182 / +420/702 142 340
    E-mail: info@daad.cz