Content

Den EVROPY 2023

Neprošvihněte ani letos Den Evropy a navštivte také německý stánek, na kterém se podílí i DAAD Česká republika! Na Střeleckém ostrově na vás čeká bohatý a rozmanitý program!

DEN EVROPY 2023

od 5 května, 2023, 1:00 PM do 10:00 PM

Praha, Střelecký ostrov

Pořadatel: United Islands of Prague, Kancelář Evropského parlamentu a Evropská komise v ČR

Den Evropy, který připadá na 9. května, je každoroční oslavou míru a jednoty v Evropě. V tento den si připomínáme výročí historické Schumanovy deklarace, v níž byla nastíněna myšlenka nové formy politické spolupráce v Evropě, jež měla zajistit, že válka mezi evropskými národy je již naprosto nemyslitelná. Schumanův návrh se považuje za počátek evropského společenství, které dnes nazýváme Evropskou unií a která se rozšířila do mnoha dalších oblastí spolupráce.

Dosud jsme Den Evropy slavili vždy jako samostatnou akci. Letos budou oslavy poprvé součástí festivalu United Islands of Prague. Spojí se tak přirozeně něco, co má společného ducha i cíl: propojit různé kultury a národy, a oslavit, že spolu už téměř osmdesát let můžeme žít v míru. Na pozadí barbarství, které se děje jen pár set kilometrů od nás, je to důležitější než kdy dříve a proto jsem i letos do programu zařadili aktivity na podporu Ukrajiny.

Přijďte si zažít, jak hudba spojuje lidi napříč hranicemi, ochutnat evropské speciality u infostánků velvyslanectví a zapojit se do soutěží a bohatého kulturního i odborného programu.

Kdy se Den Evropy letos koná?
5. května 2023 od 13 hodin na Střeleckém ostrově

Na co se můžete těšit?

Program celého odpoledne najdete na webu www.evropskedny.cz

Mnoho bodů programu je určeno i dětem, takže neváhejte a vezměte s sebou celou rodinu!

Inzeráty německých vysokých škol

Battery Materials and Technology (M.Sc.)

Access to sustainable and renewable energy is one of the great challenges of the 21st century. That’s why electrochemical energy storage, esp. batteries are an essential tool for the future.

Více

Be part of the transition to the future shape of energy

Join our English-taught Bachelor of Science in Energy Systems Engineering and Management!

Více

Elevate your career with us!

Let your career take off! Be part of an emerging university with a cutting-edge Master’s degree in Artificial Intelligence and Robotics (M.Sc.)!

Více

International Master program “Biofabrication” (M.Sc.)

Want to be a game changer in biomedical engineering? The study program Biofabrication is your master plan for a demanding interdisciplinary engineering career.

Více

Find Your Bachelor’s Program at TUM Campus Heilbronn

Students at TUM Campus Heilbronn receive a high-quality education at the renowned TUM University of Excellence and extensive support services for their studies.

Více

RheinMain University of Applied Sciences-From Here to Career

Explore practice-oriented programs at Hochschule RheinMain. Shape your future and launch your career in Germany’s economic hub.

Více

Elite Master’s Program ASC

Elite M.Sc. ‘Advanced Signal Processing and Communications Engineering (ASC)’: In this research-oriented program, the focus is on individualized student support.

Více
1/7

Kontakt

Screenshot mapy s označením sídla DAAD