Den EVROPY 2023

Neprošvihněte ani letos Den Evropy a navštivte také německý stánek, na kterém se podílí i DAAD Česká republika! Na Střeleckém ostrově na vás čeká bohatý a rozmanitý program!

DEN EVROPY 2023

od 5 května, 2023, 1:00 PM do 10:00 PM

Praha, Střelecký ostrov

Pořadatel: United Islands of Prague, Kancelář Evropského parlamentu a Evropská komise v ČR

Den Evropy, který připadá na 9. května, je každoroční oslavou míru a jednoty v Evropě. V tento den si připomínáme výročí historické Schumanovy deklarace, v níž byla nastíněna myšlenka nové formy politické spolupráce v Evropě, jež měla zajistit, že válka mezi evropskými národy je již naprosto nemyslitelná. Schumanův návrh se považuje za počátek evropského společenství, které dnes nazýváme Evropskou unií a která se rozšířila do mnoha dalších oblastí spolupráce.

Dosud jsme Den Evropy slavili vždy jako samostatnou akci. Letos budou oslavy poprvé součástí festivalu United Islands of Prague. Spojí se tak přirozeně něco, co má společného ducha i cíl: propojit různé kultury a národy, a oslavit, že spolu už téměř osmdesát let můžeme žít v míru. Na pozadí barbarství, které se děje jen pár set kilometrů od nás, je to důležitější než kdy dříve a proto jsem i letos do programu zařadili aktivity na podporu Ukrajiny.

Přijďte si zažít, jak hudba spojuje lidi napříč hranicemi, ochutnat evropské speciality u infostánků velvyslanectví a zapojit se do soutěží a bohatého kulturního i odborného programu.

Kdy se Den Evropy letos koná?
5. května 2023 od 13 hodin na Střeleckém ostrově

Na co se můžete těšit?

Program celého odpoledne najdete na webu www.evropskedny.cz

Mnoho bodů programu je určeno i dětem, takže neváhejte a vezměte s sebou celou rodinu!

Inzeráty německých vysokých škol

MBA IN INDUSTRIAL MANAGEMENT --> YOUR KEY TO SUCCESS

ESSLINGEN - an ideal place to live and to study! One of Germany’s leading universities for applied sciences. Core areas: engineering, management, applied research.

Více

Advance your career with an MBA from Pforzheim University!

The full-time MBA in International Management at Pforzheim University combines a classical management education with the most relevant future topics: Innovation Management, Sustainable Globalization a...

Více

Study in Berlin - MBA & International Master’s Programmes

Our internationally recognized MBA & Master’s programmes will provide you with the knowledge and tools to conduct business in the global market.

Více

Full Scholarships Available: Master of Law & Business

Apply by 15 January and study with a full or partial scholarship at one of Germany’s top private universities: Bucerius Law School in Hamburg. Find out more!

Více

Boost your career with the International Master‘s in Project Managemen...

Boost your career. Acquire a German Master’s degree in Data Science & Project Management. Join us at HTW Berlin – On Campus or Online!

Více
1/5

Kontakt

  • DAAD Information Point Praha

    c/o Goethe-Institut Masarykovo nábř. 32 110 00 Praha 1 Telefon: +420/224 931 182 / +420/702 142 340
    E-mail: info@daad.cz