Café Collaborations - Excelentní výzkum v ČR a Německu

V posledních letech se v Česku i v Německu hodně mluví o tzv. excelentním výzkumu. Co to však přesně znamená? Co definuje kvalitní vědu?

Café Collaborations - Excelentní výzkum v ČR a Německu

od 26 října, 2022, 4:30 PM do 6:30 PM

Kampus Hybernská, Hyb4City, 3. patro A

Pořadatel: Univerzita Karlova, Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v ČR

Jedno je jasné: špičkový výzkum vyžaduje nejen vynikající pracovní podmínky, včetně nejmodernějšího laboratorního vybavení, ale také vynikající mozky. Jaké jsou nejefektivnější způsoby, jak přilákat špičkové zahraniční vědce? Jaké institucionální nástroje jsou v Česku a Německu k dispozici? A co se mohou obě sousední země v tomto ohledu od sebe navzájem naučit?

Ve středu 26.10.2022 se od 16:30 můžete zúčastnit diskuze v rámci projektu Café Collaborations na toto téma.

Koho přivítáme v roli diskutujících?

Pavel Tomančák

vedoucí výzkumné skupiny v Ústavu Maxe Plancka pro molekulární buněčnou biologii a genetiku v Drážďanech
Ředitel konsorcia CEITEC v Brně

Pavel Tomančák patří k nejuznávanějším českým vědcům. Působil jako vedoucí výzkumné skupiny v Maxe Plancka pro molekulární buněčnou biologii a genetiku v Drážďanech od roku 2005. Svou vědeckou kariéru zahájil na Masarykově univerzitě v Brně a doktorské studium absolvoval na prestižní evropské Molecular Biology Laboratory (EMBL) v německém Heidelbergu. Poté působil pět let na Kalifornské univerzitě v Berkeley ve skupině známého amerického genetika Geralda M. Rubina. Je spoluautorem více než stovky vědeckých publikací, které byly citovány více než 38 000krát, což z něj činí
jednoho z nejcitovanějších vědců českého původu. Od února 2021 je ředitelem CEITECu.
konsorcia v Brně.

 

Jelena Lange

Jelena Lange vystudovala geografii v Hamburku (Německo) a Ženevě (Švýcarsko). Pracovala jako výzkumná pracovnice na univerzitě v Greifswaldu (Německo), kde se věnovala výzkumu letokruhů stromů a obnově rašelinišť. Po získání doktorátu v roce 2020 nastoupila jako postdoc na Univerzitu Karlovu v Praze, kde je od letošního roku držitelkou výzkumného stipendia Feodora Lynena od Nadace Alexandra von Humboldta. Její výzkum se zaměřuje na dopady klimatických na růst stromů v subarktických a subalpínských lesích po celém světě. Od května 2022 je členkou správní rady Asociace pro výzkum stromového patra.

Kde a kdy se akce koná?

Kampus Hybernská, Hyb4City, budova A, třetí patro, Hybernská 4, Praha 1
16:30 –  18:30

Účast na akci je ZDARMA!

Pozvánku v PDF najdete zde [PDF 1,94 MB]

Inzeráty německých vysokých škol

Truly international – Study at ESB Business School!

Do you want to study in the heart of Germany, Europe’s strongest and most dynamic economy? Come to ESB Business School at Reutlingen University!

Více

Study in Berlin - MBA & International Master’s Programmes

Our internationally recognized MBA & Master’s programmes will provide you with the knowledge and tools to conduct business in the global market.

Více

The Esslingen MBA: Your Key to Success

Join our international master’s programmes for STEM graduates. Hands-on learning, innovative case studies and company visits make our programmes competitive and career-building.

Více

Engineer Your Future for Success!

Fully English-Taught B.Sc. in Mechanical Engineering (International) in Germany’s Engineering Hub Karlsruhe.

Více

Study in English - Live in German(y)!

Upgrade your career with an English-taught MSc or MBA degree from Offenburg University! Your gateway to a qualified job in Germany and around the world!

Více

Technology Management - our English-language university MBA program

NIT Northern Institute of Technology Management, the Business School at the TUHH Hamburg University of Technology. Your chance to make two masters in one year.

Více
1/6

Kontakt

  • DAAD Information Point Praha

    c/o Goethe-Institut Masarykovo nábř. 32 110 00 Praha 1 Telefon: +420/224 931 182 / +420/702 142 340
    E-mail: info@daad.cz