Café Collaborations - Excelentní výzkum v ČR a Německu

V posledních letech se v Česku i v Německu hodně mluví o tzv. excelentním výzkumu. Co to však přesně znamená? Co definuje kvalitní vědu?

Café Collaborations - Excelentní výzkum v ČR a Německu

od 26 října, 2022, 4:30 PM do 6:30 PM

Kampus Hybernská, Hyb4City, 3. patro A

Pořadatel: Univerzita Karlova, Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v ČR

Jedno je jasné: špičkový výzkum vyžaduje nejen vynikající pracovní podmínky, včetně nejmodernějšího laboratorního vybavení, ale také vynikající mozky. Jaké jsou nejefektivnější způsoby, jak přilákat špičkové zahraniční vědce? Jaké institucionální nástroje jsou v Česku a Německu k dispozici? A co se mohou obě sousední země v tomto ohledu od sebe navzájem naučit?

Ve středu 26.10.2022 se od 16:30 můžete zúčastnit diskuze v rámci projektu Café Collaborations na toto téma.

Koho přivítáme v roli diskutujících?

Pavel Tomančák

vedoucí výzkumné skupiny v Ústavu Maxe Plancka pro molekulární buněčnou biologii a genetiku v Drážďanech
Ředitel konsorcia CEITEC v Brně

Pavel Tomančák patří k nejuznávanějším českým vědcům. Působil jako vedoucí výzkumné skupiny v Maxe Plancka pro molekulární buněčnou biologii a genetiku v Drážďanech od roku 2005. Svou vědeckou kariéru zahájil na Masarykově univerzitě v Brně a doktorské studium absolvoval na prestižní evropské Molecular Biology Laboratory (EMBL) v německém Heidelbergu. Poté působil pět let na Kalifornské univerzitě v Berkeley ve skupině známého amerického genetika Geralda M. Rubina. Je spoluautorem více než stovky vědeckých publikací, které byly citovány více než 38 000krát, což z něj činí
jednoho z nejcitovanějších vědců českého původu. Od února 2021 je ředitelem CEITECu.
konsorcia v Brně.

 

Jelena Lange

Jelena Lange vystudovala geografii v Hamburku (Německo) a Ženevě (Švýcarsko). Pracovala jako výzkumná pracovnice na univerzitě v Greifswaldu (Německo), kde se věnovala výzkumu letokruhů stromů a obnově rašelinišť. Po získání doktorátu v roce 2020 nastoupila jako postdoc na Univerzitu Karlovu v Praze, kde je od letošního roku držitelkou výzkumného stipendia Feodora Lynena od Nadace Alexandra von Humboldta. Její výzkum se zaměřuje na dopady klimatických na růst stromů v subarktických a subalpínských lesích po celém světě. Od května 2022 je členkou správní rady Asociace pro výzkum stromového patra.

Kde a kdy se akce koná?

Kampus Hybernská, Hyb4City, budova A, třetí patro, Hybernská 4, Praha 1
16:30 –  18:30

Účast na akci je ZDARMA!

Pozvánku v PDF najdete zde [PDF 1,94 MB]

Inzeráty německých vysokých škol

Discover the top-ranked International Graduate Programs at RPTU Univer...

21 International Master & PhD Programs at RPTU University of Kaiserslautern-Landau. Application Deadline: Apr 30 & Oct 31

Více

Study in Berlin - MBA & International Master’s Programmes

Our internationally recognized MBA & Master’s programmes will provide you with the knowledge and tools to conduct business in the global market.

Více

B.Sc. in Computer Science: Start studying in English language, switch ...

You are interested in new technologies, enjoy solving problems and working in interdisciplinary teams? If you also have basic German language skills, our Bachelor in Computer Science is the right choi...

Více

Truly international – Study at ESB Business School!

Do you want to study in the heart of Germany, Europe’s strongest and most dynamic economy? Come to ESB Business School at Reutlingen University!

Více

International Bachelor´s Programmes at Fulda University of Applied Sci...

Bachelor’s programmes in Engineering and Technology, Business or Health with a focus on practice-oriented learning fully or partially taught in English!

Více

International programmes at TH Rosenheim - study in English!

Do you want to study in one of Germany’s most attractive regions? Find out more about our English-taught study programmes.

Více

Brighten your future with a Master’s in Optics & Photonics at KSOP in ...

Brighten your future with a Master’s in Optics & Photonics at KSOP in Karlsruhe, Germany. 2-year M.Sc. program taught in English. Graduates excel in Ph.D. studies or industry. Apply by September 30...

Více

Fulda University introduces new English-taught Master´s programme “Dat...

In addition to the already very successful English-taught Master´s programme “Global Software Development” you can soon join “Data Science” and shape the future of the world.

Více

„Advanced Quantum Physics“ International Master’s program at RPTU in K...

Discover modern science on atomic & sub-atomic scales at one of the leading German research departments and learn from award-winning teachers.

Více
1/9

Kontakt

  • DAAD Information Point Praha

    c/o Goethe-Institut Masarykovo nábř. 32 110 00 Praha 1 Telefon: +420/224 931 182 / +420/702 142 340
    E-mail: info@daad.cz