Content

Café Collaborations - Excelentní výzkum v ČR a Německu

V posledních letech se v Česku i v Německu hodně mluví o tzv. excelentním výzkumu. Co to však přesně znamená? Co definuje kvalitní vědu?

Café Collaborations - Excelentní výzkum v ČR a Německu

od 26 října, 2022, 4:30 PM do 6:30 PM

Kampus Hybernská, Hyb4City, 3. patro A

Pořadatel: Univerzita Karlova, Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v ČR

Jedno je jasné: špičkový výzkum vyžaduje nejen vynikající pracovní podmínky, včetně nejmodernějšího laboratorního vybavení, ale také vynikající mozky. Jaké jsou nejefektivnější způsoby, jak přilákat špičkové zahraniční vědce? Jaké institucionální nástroje jsou v Česku a Německu k dispozici? A co se mohou obě sousední země v tomto ohledu od sebe navzájem naučit?

Ve středu 26.10.2022 se od 16:30 můžete zúčastnit diskuze v rámci projektu Café Collaborations na toto téma.

Koho přivítáme v roli diskutujících?

Pavel Tomančák

vedoucí výzkumné skupiny v Ústavu Maxe Plancka pro molekulární buněčnou biologii a genetiku v Drážďanech
Ředitel konsorcia CEITEC v Brně

Pavel Tomančák patří k nejuznávanějším českým vědcům. Působil jako vedoucí výzkumné skupiny v Maxe Plancka pro molekulární buněčnou biologii a genetiku v Drážďanech od roku 2005. Svou vědeckou kariéru zahájil na Masarykově univerzitě v Brně a doktorské studium absolvoval na prestižní evropské Molecular Biology Laboratory (EMBL) v německém Heidelbergu. Poté působil pět let na Kalifornské univerzitě v Berkeley ve skupině známého amerického genetika Geralda M. Rubina. Je spoluautorem více než stovky vědeckých publikací, které byly citovány více než 38 000krát, což z něj činí
jednoho z nejcitovanějších vědců českého původu. Od února 2021 je ředitelem CEITECu.
konsorcia v Brně.

 

Jelena Lange

Jelena Lange vystudovala geografii v Hamburku (Německo) a Ženevě (Švýcarsko). Pracovala jako výzkumná pracovnice na univerzitě v Greifswaldu (Německo), kde se věnovala výzkumu letokruhů stromů a obnově rašelinišť. Po získání doktorátu v roce 2020 nastoupila jako postdoc na Univerzitu Karlovu v Praze, kde je od letošního roku držitelkou výzkumného stipendia Feodora Lynena od Nadace Alexandra von Humboldta. Její výzkum se zaměřuje na dopady klimatických na růst stromů v subarktických a subalpínských lesích po celém světě. Od května 2022 je členkou správní rady Asociace pro výzkum stromového patra.

Kde a kdy se akce koná?

Kampus Hybernská, Hyb4City, budova A, třetí patro, Hybernská 4, Praha 1
16:30 –  18:30

Účast na akci je ZDARMA!

Pozvánku v PDF najdete zde [PDF 1,94 MB]

Inzeráty německých vysokých škol

RheinMain University of Applied Sciences-From Here to Career

Explore practice-oriented programs at Hochschule RheinMain. Shape your future and launch your career in Germany’s economic hub.

Více

International Master program “Biofabrication” (M.Sc.)

Want to be a game changer in biomedical engineering? The study program Biofabrication is your master plan for a demanding interdisciplinary engineering career.

Více

Elevate your career with us!

Let your career take off! Be part of an emerging university with a cutting-edge Master’s degree in Artificial Intelligence and Robotics (M.Sc.)!

Více

Find Your Bachelor’s Program at TUM Campus Heilbronn

Students at TUM Campus Heilbronn receive a high-quality education at the renowned TUM University of Excellence and extensive support services for their studies.

Více

Be part of the transition to the future shape of energy

Join our English-taught Bachelor of Science in Energy Systems Engineering and Management!

Více

Elite Master’s Program ASC

Elite M.Sc. ‘Advanced Signal Processing and Communications Engineering (ASC)’: In this research-oriented program, the focus is on individualized student support.

Více

Battery Materials and Technology (M.Sc.)

Access to sustainable and renewable energy is one of the great challenges of the 21st century. That’s why electrochemical energy storage, esp. batteries are an essential tool for the future.

Více
1/7

Kontakt

Screenshot mapy s označením sídla DAAD