Content

Výstava: "Berlín - hlavní město vědkyň"

Představte si, že se chcete stát vědkyní, ale nesmíte studovat. Pracujete ve výzkumu, dosahujete převratných výsledků, ale nedostáváte zaplaceno. Jste více než tucetkrát nominováni na Nobelovu cenu, ale nedostanete ji, protože nejste muž…

Výstava: "Berlín - hlavní město vědkyň"

od 13 května, 2024, 12:00 AM hod. do 11 června, 2024, 12:00 AM hod.

Univerzita Karlova, Ovocný trh 560/5, Praha 1

Pořadatel: DAAD ČR, Goethe-Institut, Univerzita Karlova

Více zde

 

DAAD Česká republikaGoethe-Institut a Univerzita Karlova vás zvou na výstavu

“BERLÍN – HLAVNÍ MĚSTO VĚDKYŇ”

KDY: 13. května – 11. června 2024
KDE: UNIVERZITA KARLOVA, Ovocný trh 560/5, Praha 1

Tato výstava představuje ženy, které se kdysi vzepřely všem překážkám a jako průkopnice vydláždily cestu mnoha dalším generacím úspěšných vědkyň. Přináší jim uznání, které si zaslouží. A také přináší příklady práce některých dnešních vynikajících vědkyň. A nejen jako informace, ale i pro inspiraci.

Seznamte se s vědkyněmi, které měly nebo stále mají významný vliv na výuku, výzkum a na město Berlín. Zjistěte více o jejich životě, práci a úspěších. Více než sto let poté, co byl oficiálně povolen zápis první studentky ke studiu, se Berlín může chlubit tím, že je hlavním městem vědkyň: město má největší podíl profesorek v Německu a celkem v něm působí více než 15 000 vědkyň, od doktorandek až po rektorky univerzit.

Plakát ke stažení Wissenschaftlerinnen_Plakat [PDF 781,87 KB]

Více informací o výstavě a medailonky jednotlivých významných ženách ve vědě najdete zde.

Pro školní třídy nabízí Goethe-Institut k výstavě doprovodný program. Ten se skládá z krátkého komentovaného úvodu k výstavě a z interaktivní části, do které se mohou žáci ze školních skupin zapojit. Více informací k programu pro školní třídy hledejte zde.
Přihlásit na doprovodný program se můžete zde.

Přijďte se podívat – těšíme se na vás!

 

Inzeráty německých vysokých škol

RheinMain University of Applied Sciences-From Here to Career

Explore practice-oriented programs at Hochschule RheinMain. Shape your future and launch your career in Germany’s economic hub.

Více

International Master program “Biofabrication” (M.Sc.)

Want to be a game changer in biomedical engineering? The study program Biofabrication is your master plan for a demanding interdisciplinary engineering career.

Více

Battery Materials and Technology (M.Sc.)

Access to sustainable and renewable energy is one of the great challenges of the 21st century. That’s why electrochemical energy storage, esp. batteries are an essential tool for the future.

Více

Elevate your career with us!

Let your career take off! Be part of an emerging university with a cutting-edge Master’s degree in Artificial Intelligence and Robotics (M.Sc.)!

Více

Be part of the transition to the future shape of energy

Join our English-taught Bachelor of Science in Energy Systems Engineering and Management!

Více

Elite Master’s Program ASC

Elite M.Sc. ‘Advanced Signal Processing and Communications Engineering (ASC)’: In this research-oriented program, the focus is on individualized student support.

Více

Find Your Bachelor’s Program at TUM Campus Heilbronn

Students at TUM Campus Heilbronn receive a high-quality education at the renowned TUM University of Excellence and extensive support services for their studies.

Více
1/7

Kontakt

Screenshot mapy s označením sídla DAAD