Inhalt

Alumni klub DAAD v ČR

© DAAD

Alumni klub DAAD v České republice funguje již od roku 2006. Sdružuje bývalé stipendisty z České republiky, kteří v rámci své studijní nebo vědecké dráhy uskutečnili delší pobyt v Německu s finanční podporou DAAD. Akce Alumniklubu DAAD v ČR jsou otevřeny i dalším zájemcům bez ohledu na to, zda jsou či dříve byli držiteli stipendia.

AKTUÁLNÍ AKCE ALUMNIKLUBU DAAD V ČESKÉ REPUBLICE

Alumniklub DAAD v České republice vás srdečně zve na STAMMTISCH s další přednáškou z řady “Deutsche Sprache”, tentokrát s Priv.-Doz. Dr. Martinem Maurachem a Dr. Jaroslavem Koupeným.

Kdy: čtvrtek, 1. února 2024, 18.00
Kde: Restaurant Stará Praha, Vítězná 530, Malá Strana, Praha 1

RSVP do 30.01.2024 na: grill@karlov.mff.cuni.cz

Pozvánku ke stažení najdete ZDE [JPG 91,39 KB].

Organizátoři se těší na Vaši hojnou účast!

UPLYNULÉ AKCE ALUMNIKLUBU DAAD v ČR:

 • Dne 25. října 2023 uspořádal Alumniklub DAAD v ČR další Stammtisch s přednáškou Priv.-Doz. Dr. Martina Mauracha na téma “Was heute an der deutschen Sprache nervt – und was auch anders geht”.
 • Dne 22. března 2023 uspořádal Alumniklub DAAD v ČR další Stammtisch spojený s přednáškou PD Dr. Normana Domeiera a volbami do představenstva klubu. Pozvánku na akci najdete zde [PDF 182,61 KB].
 • V listopadu 2022 uspořádal Alumniklub DAAD v ČR pravidelný Stammtisch. Pozvánku na akci najdete ZDE [PDF 217,20 KB].

Alumni klub DAAD v České republice byl založen v roce 2006. Sdružuje bývalé stipendisty z České republiky, kteří v rámci své studijní nebo vědecké dráhy uskutečnili delší pobyt v Německu s finanční podporou DAAD.

Hlavní úkoly a cíle spolku jsou:

 • posilování česko-německých vztahů
 • navazování kontaktů s dalšími alumni kluby ve světě
 • podpora česko-německé výzkumné spolupráce
 • podpora vynikajících vědců a podpora navazování kontaktů mezi nimi
 • podpora německého jazyka

Alumni klub DAAD v České republice pořádá pro své členy pravidelná setkání, zejména v podobě odborných seminářů. Na podzim roku 2018 proběhlo v Praze celorepublikové setkání bývalých stipendistů DAAD z ČR, které se konalo v prostorách Karolina a Národní technické knihovny v Praze Dejvicích.

Předsednictvo klubu a kontakty

Terezie Erhartová
předsedkyně klubu
tereza.erhartova@daad-alumni.de

Bývalá stipendistka DAAD a projektu Jugend debattiert international (JDI). Studium historie a němčiny jako cizího jazyka na univerzitách v Bielefeldu a Hamburku (2009-2013). Aktuálně působi v rámci programu “Transatlantic Diplomatic Fellowship” na ministerstvu zahraničních věcí USA.

 

———————————————

Prof. RNDr. Roman Grill, CSc.
místopředseda klubu
grill@karlov.mff.cuni.cz

Studium fyziky pevných látek na  Univerzitě Karlově v Praze, bývalý stipendista DAAD a Nadace Alexandera von Humboldta (Univerzita Erlangen). Pracuje ve Fyzikálním ústavu MFF UK. Vedle své činnosti pro Alumni klub DAAD působí také jako tajemník Humboldt Klubu v České republice.

Adresa pracoviště:
Fyzikální ústav MFF UK
Ke Karlovu 5
121 16 Praha 2

———————————————

Mgr. Veronika Jičínská, Ph.D.
členka představenstva klubu
veronika.jicinska@ujep.cz

Studium germanistiky, anglistiky a amerikanistiky na Karlově universitě v Praze, stipendium DAAD (Technická univerzita Berlín, Univerzita Kostnice), odborná asistentka na Katedře germanistiky Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

———————————————

Ing. Petr Dvořák, Ph.D.
člen představenstva klubu
dvorakp@vscht.cz

Bývalý stipendista DAAD (RWTH Aachen). Studium technologie kovových materiálů a metalurgie na VŠCHT Praha. Pracuje na Ústavu kovových materiálů a korozního inženýrství VŠCHT Praha.

DAAD ČR na YouTube

Natočili jsme pro vás několik videopříspěvků, v nichž představujeme kancelář DAAD IP Praha a činnost organizace DAAD v České republice. Dále na našem YouTube-kanálu najdete videa na téma studium a výzkum v Německu. Videopříspěvky průběžně doplňujeme. Chcete se podívat? Pak pokračujte zde

Inzeráty německých vysokých škol

„Advanced Quantum Physics“ International Master’s program at RPTU in K...

Discover modern science on atomic & sub-atomic scales at one of the leading German research departments and learn from award-winning teachers. https://physik.rptu.de/quantum-master

Více

Elevate your career with us!

Let your career take off! Be part of an emerging university with a cutting-edge Master’s degree in Artificial Intelligence and Robotics (M.Sc.)!

Více

Apply to the TUM Global Postdoc Fellowship at Technical University of ...

The TUM Global Postdoc Fellowship is a funding opportunity for external postdoctoral scientists who are currently residing abroad and would like to start their research at TUM. For 24 months, we will ...

Více

Apply now for the Master’s program in European and International Law (...

Boost your career now and study European & International Law together with students from more than 30 countries.

Více

RheinMain University of Applied Sciences-From Here to Career

Explore practice-oriented programs at Hochschule RheinMain. Shape your future and launch your career in Germany’s economic hub.

Více

Find Your Master’s Program at TUM Campus Heilbronn

Students at TUM Campus Heilbronn receive a high-quality education at the renowned TUM University of Excellence and extensive support services for their studies.

Více

Engineer Your Future for Success!

Fully English-Taught B.Sc. in Mechanical Engineering (International) in Germany’s Engineering Hub Karlsruhe.

Více

Study in Berlin - MBA & International Master’s Programmes

Our internationally recognized MBA & Master’s programmes will provide you with the knowledge and tools to conduct business in the global market.

Více

Truly international – Study at ESB Business School!

Do you want to study in the heart of Germany, Europe’s strongest and most dynamic economy? Come to ESB Business School at Reutlingen University!

Více

Discover the top-ranked International Master & PhD Programs at RPTU Un...

21 International Master & PhD Programs at RPTU University of Kaiserslautern-Landau Application Deadline: Apr 30 & Oct 31 More information: https://rptu.de/international/home

Více

International Master program “Biofabrication” (M.Sc.)

Want to be a game changer in biomedical engineering? The study program Biofabrication is your master plan for a demanding interdisciplinary engineering career.

Více

Elite Master’s Program ASC

Elite M.Sc. ‘Advanced Signal Processing and Communications Engineering (ASC)’: In this research-oriented program, the focus is on individualized student support.

Více

Global Change Ecology (M.Sc.)

Your master’s degree linking natural science perspectives on global change with approaches in social science! Be a part of our international master’s programme and apply now!

Více

English-Taught B.Eng. Industrial Engineering with Work-Integrated Opti...

Are you fascinated by “technology made in Germany“? Would you like to study and put your newly acquired knowledge to practice by working in a company?

Více
1/14

Kontakt

 • DAAD Information Point Praha

  c/o Goethe-Institut Masarykovo nábř. 32 110 00 Praha 1 Telefon: +420/224 931 182 / +420/702 142 340
  E-mail: infodaad.cz
Screenshot mapy s označením sídla DAAD