Content

Alumni klub DAAD v ČR

© DAAD

Alumni klub DAAD v České republice funguje již od roku 2006. Sdružuje bývalé stipendisty z České republiky, kteří v rámci své studijní nebo vědecké dráhy uskutečnili delší pobyt v Německu s finanční podporou DAAD. Akce Alumni klubu DAAD v ČR jsou otevřeny i dalším zájemcům bez ohledu na to, zda jsou či dříve byli držiteli stipendia.

AKTUÁLNÍ AKCE ALUMNIKLUBU DAAD V ČESKÉ REPUBLICE

UPLYNULÉ AKCE ALUMNIKLUBU DAAD V ČR

 

Ve čtvrtek 30. května 2024 se uskutečnila další akce pro členy Alumni klubu DAAD v ČR. Zástupci Alumniklubu navštívili Kancelář svobodného státu Sasko v Praze a popovídali si s paní Josefinou Ofner, vedoucí saského zastoupení. Následoval tradiční Stammtisch v restauraci Stará Praha na Újezdě. Pozvánku na akci najdete zde [JPG 187,15 KB].

Ve čtvrtek 1. února 2024 se uskutečnil další Stammtisch Alumniklubu DAAD v ČR. Další přednášky z řady “Deutsche Sprache” se tentokrát ujali Dr. Jaroslav Koupený a Priv.-Doz. Dr. Martin Maurach. Pozvánku na akci najdete zde [JPG 91,39 KB].

Dne 25. října 2023 uspořádal Alumniklub DAAD v ČR další Stammtisch s přednáškou Priv.-Doz. Dr. Martina Mauracha na téma “Was heute an der deutschen Sprache nervt – und was auch anders geht”.

Dne 22. března 2023 uspořádal Alumniklub DAAD v ČR další Stammtisch spojený s přednáškou PD Dr. Normana Domeiera a volbami do představenstva klubu. Pozvánku na akci najdete zde [PDF 182,61 KB].

V listopadu 2022 uspořádal Alumniklub DAAD v ČR pravidelný Stammtisch. Pozvánku na akci najdete ZDE [PDF 217,20 KB].

Alumni klub DAAD v České republice byl založen v roce 2006. Sdružuje bývalé stipendisty z České republiky, kteří v rámci své studijní nebo vědecké dráhy uskutečnili delší pobyt v Německu s finanční podporou DAAD.

Hlavní úkoly a cíle spolku jsou:

  • posilování česko-německých vztahů
  • navazování kontaktů s dalšími alumni kluby ve světě
  • podpora česko-německé výzkumné spolupráce
  • podpora vynikajících vědců a podpora navazování kontaktů mezi nimi
  • podpora německého jazyka

Alumni klub DAAD v České republice pořádá pro své členy pravidelná setkání, zejména v podobě odborných seminářů. Na podzim roku 2018 proběhlo v Praze celorepublikové setkání bývalých stipendistů DAAD z ČR, které se konalo v prostorách Karolina a Národní technické knihovny v Praze Dejvicích.

Předsednictvo klubu a kontakty

Terezie Erhartová
předsedkyně klubu
tereza.erhartova@daad-alumni.de

Bývalá stipendistka DAAD a projektu Jugend debattiert international (JDI). Studium historie a němčiny jako cizího jazyka na univerzitách v Bielefeldu a Hamburku (2009-2013). Aktuálně působi v rámci programu “Transatlantic Diplomatic Fellowship” na ministerstvu zahraničních věcí USA.

———————————————

Prof. RNDr. Roman Grill, CSc.
místopředseda klubu
roman.grill@matfyz.cuni.cz

Studium fyziky pevných látek na  Univerzitě Karlově v Praze, bývalý stipendista DAAD a Nadace Alexandera von Humboldta (Univerzita Erlangen). Pracuje ve Fyzikálním ústavu MFF UK. Vedle své činnosti pro Alumni klub DAAD působí také jako tajemník Humboldt Klubu v České republice.

Adresa pracoviště:
Fyzikální ústav MFF UK
Ke Karlovu 5
121 16 Praha 2

———————————————

Mgr. Veronika Jičínská, Ph.D.
členka představenstva klubu
veronika.jicinska@ujep.cz

Studium germanistiky, anglistiky a amerikanistiky na Karlově universitě v Praze, stipendium DAAD (Technická univerzita Berlín, Univerzita Kostnice), odborná asistentka na Katedře germanistiky Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

———————————————

Ing. Petr Dvořák, Ph.D.
člen představenstva klubu
dvorakp@vscht.cz

Bývalý stipendista DAAD (RWTH Aachen). Studium technologie kovových materiálů a metalurgie na VŠCHT Praha. Pracuje na Ústavu kovových materiálů a korozního inženýrství VŠCHT Praha.

DAAD ČR na YouTube

Natočili jsme pro vás několik videopříspěvků, v nichž představujeme kancelář DAAD IP Praha a činnost organizace DAAD v České republice. Dále na našem YouTube-kanálu najdete videa na téma studium a výzkum v Německu. Videopříspěvky průběžně doplňujeme. Chcete se podívat? Pak pokračujte zde.

Inzeráty německých vysokých škol

International and English-taught master programs at Germany’s most bea...

Launch your career with a state-of the-art master’s degree from one of the world’s best young universities. https://www.uni-passau.de/en/study/

Více

Be part of the transition to the future shape of energy

Join our English-taught Bachelor of Science in Energy Systems Engineering and Management!

Více

Truly international – Study at ESB Business School!

Do you want to study in the heart of Germany, Europe’s strongest and most dynamic economy? Come to ESB Business School at Reutlingen University!

Více

RheinMain University of Applied Sciences-From Here to Career

Explore practice-oriented programs at Hochschule RheinMain. Shape your future and launch your career in Germany’s economic hub.

Více
1/4

Kontakt

Screenshot mapy s označením sídla DAAD