Alumni klub DAAD v ČR

© DAAD

Alumni klub DAAD v České republice funguje již od roku 2006. Sdružuje bývalé stipendisty z České republiky, kteří v rámci své studijní nebo vědecké dráhy uskutečnili delší pobyt v Německu s finanční podporou DAAD.

VALNÁ HROMADA A STAMMTISCH ALUMNIKLUBU DAAD v ČR

Ve středu 22. března 2023 se uskuteční od 18 hodin v restauraci Stará Praha na Malé Straně tradiční Stammtisch Alumniklubu DAAD v České republice a také valná hromada klubu, na níž bude zvoleno nové představenstvo. Na akci vystoupí se svou přednáškou i PD Dr. Norman Domeier, současný docent DAAD v Praze, který působí na FF UK a FSV UK. Pozvánku včetně programu večera najdete ZDE [PDF 182,61 KB].

V případě zájmu o účast se hlaste do 20. března 2023 na: grill@karlov.mff.cuni.cz.

Všichni členové Alumniklubu DAAD v České republice jsou srdečně zváni!

UPLYNULÉ AKCE ALUMNIKLUBU DAAD v ČR:

V listopadu 2022 uspořádal Alumniklub DAAD v ČR pravidelný Stammtisch. Pozvánku na akci najdete ZDE [PDF 217,20 KB].

Alumni klub DAAD v České republice byl založen v roce 2006. Sdružuje bývalé stipendisty z České republiky, kteří v rámci své studijní nebo vědecké dráhy uskutečnili delší pobyt v Německu s finanční podporou DAAD.

Hlavní úkoly a cíle spolku jsou:

  • posilování česko-německých vztahů
  • navazování kontaktů s dalšími alumni kluby ve světě
  • podpora česko-německé výzkumné spolupráce
  • podpora vynikajících vědců a podpora navazování kontaktů mezi nimi
  • podpora německého jazyka

Alumni klub DAAD v České republice pořádá pro své členy pravidelná setkání, zejména v podobě odborných seminářů. Na podzim roku 2018 proběhlo v Praze celorepublikové setkání bývalých stipendistů DAAD z ČR, které se konalo v prostorách Karolina a Národní technické knihovny v Praze Dejvicích.

Předsednictvo klubu a kontakty:

Terezie Erhartová
místopředsedkyně klubu

Bývalá stipendistka DAAD a projektu Jugend debattiert international (JDI). Studium historie a němčiny jako cizího jazyka na univerzitách v Bielefeldu a Hamburku (2009-2013). V současné době pracuje v referátu pro bezpečnostní politiku na Ministerstvu zahraničních věcí ČR.

Kontakt:
tereza.erhartova@daad-alumni.de

Prof. RNDr. Roman Grill, CSc.
člen představenstva klubu

Studium fyziky pevných látek na  Univerzitě Karlově v Praze, bývalý stipendista DAAD a Nadace Alexandera von Humboldta (Univerzita Erlangen). Pracuje ve Fyzikálním ústavu MFF UK. Vedle své činnosti pro Alumni klub DAAD působí také jako tajemník Humboldt Klubu v České republice.

 
Kontakt:
Fyzikální ústav MFF UK
Ke Karlovu 5
121 16 Praha 2
grill@karlov.mff.cuni.cz

DAAD ČR na YouTube

Natočili jsme pro vás několik videopříspěvků, v nichž představujeme kancelář DAAD IP Praha a činnost organizace DAAD v České republice. Dále na našem YouTube-kanálu najdete videa na téma studium a výzkum v Německu. Videopříspěvky průběžně doplňujeme. Chcete se podívat? Pak pokračujte zde

Inzeráty německých vysokých škol

Truly international – Study at ESB Business School!

Do you want to study in the heart of Germany, Europe’s strongest and most dynamic economy? Come to ESB Business School at Reutlingen University!

Více

Engineer Your Future for Success!

Fully English-Taught B.Sc. in Mechanical Engineering (International) in Germany’s Engineering Hub Karlsruhe.

Více

The Esslingen MBA: Your Key to Success

Join our international master’s programmes for STEM graduates. Hands-on learning, innovative case studies and company visits make our programmes competitive and career-building.

Více

Study in Berlin - MBA & International Master’s Programmes

Our internationally recognized MBA & Master’s programmes will provide you with the knowledge and tools to conduct business in the global market.

Více

Technology Management - our English-language university MBA program

NIT Northern Institute of Technology Management, the Business School at the TUHH Hamburg University of Technology. Your chance to make two masters in one year.

Více

Study in English - Live in German(y)!

Upgrade your career with an English-taught MSc or MBA degree from Offenburg University! Your gateway to a qualified job in Germany and around the world!

Více
1/6

Kontakt

  • DAAD Information Point Praha

    c/o Goethe-Institut Masarykovo nábř. 32 110 00 Praha 1 Telefon: +420/224 931 182 / +420/702 142 340
    E-mail: info@daad.cz