Alumni klub DAAD v ČR

© DAAD

Alumni klub DAAD v České republice funguje již od roku 2006. Sdružuje bývalé stipendisty z České republiky, kteří v rámci své studijní nebo vědecké dráhy uskutečnili delší pobyt v Německu s finanční podporou DAAD.

Alumni klub DAAD v České republice byl založen v roce 2006. Sdružuje bývalé stipendisty z České republiky, kteří v rámci své studijní nebo vědecké dráhy uskutečnili delší pobyt v Německu s finanční podporou DAAD.

Hlavní úkoly a cíle spolku jsou:

  • posilování česko-německých vztahů
  • navazování kontaktů s dalšími alumni kluby ve světě
  • podpora česko-německé výzkumné spolupráce
  • podpora vynikajících vědců a podpora navazování kontaktů mezi nimi
  • podpora německého jazyka

Alumni klub DAAD v České republice pořádá pro své členy pravidelná setkání, zejména v podobě odborných seminářů. V září 2019 proběhl víkendový seminář na téma “Výhody a nevýhody zavedení Eura v České republice”. Více o této akci se dozvíte zde.

Na podzim roku 2018 proběhlo v Praze celorepublikové setkání bývalých stipendistů DAAD z ČR, které se konalo v prostorách Karolina a Národní technické knihovny v Praze Dejvicích.

Předsednictvo klubu a kontakty:

Terezie Erhartová
místopředsedkyně klubu

Bývalá stipendistka DAAD a projektu Jugend debattiert international (JDI). Studium historie a němčiny jako cizího jazyka na univerzitách v Bielefeldu a Hamburku (2009-2013). V současné době pracuje v referátu pro bezpečnostní politiku na Ministerstvu zahraničních věcí ČR.

Kontakt:
tereza.erhartova@daad-alumni.de

Prof. RNDr. Roman Grill, CSc.
člen představenstva klubu

Studium fyziky pevných látek na  Univerzitě Karlově v Praze, bývalý stipendista DAAD a Nadace Alexandera von Humboldta (Univerzita Erlangen). Pracuje ve Fyzikálním ústavu MFF UK. Vedle své činnosti pro Alumni klub DAAD působí také jako tajemník Humboldt Klubu v České republice.

 
Kontakt:
Fyzikální ústav MFF UK
Ke Karlovu 5
121 16 Praha 2
grill@karlov.mff.cuni.cz

DAAD ČR na YouTube

Natočili jsme pro vás několik videopříspěvků, v nichž představujeme kancelář DAAD IP Praha a činnost organizace DAAD v České republice. Dále na našem YouTube-kanálu najdete videa na téma studium a výzkum v Německu. Videopříspěvky průběžně doplňujeme. Chcete se podívat? Pak pokračujte zde

Inzeráty německých vysokých škol

Boost your career with the International Master‘s in Project Managemen...

Boost your career. Acquire a German Master’s degree in Data Science & Project Management. Join us at HTW Berlin – On Campus or Online!

Více

B.Sc. in Computer Science: Start studying in English language, switch ...

You are interested in new technologies, enjoy solving problems and working in interdisciplinary teams? If you also have basic German language skills, our Bachelor in Computer Science is the right choi...

Více

Study in Berlin - MBA & International Master’s Programmes

Our internationally recognized MBA & Master’s programmes will provide you with the knowledge and tools to conduct business in the global market.

Více

Study in English - Live in German(y)!

Upgrade your career with an English-taught MSc or MBA degree from Offenburg University! Your gateway to a qualified job in Germany and around the world!

Více
1/4

Kontakt

  • DAAD Information Point Praha

    c/o Goethe-Institut Masarykovo nábř. 32 110 00 Praha 1 Telefon: +420/224 931 182 / +420/702 142 340
    E-mail: info@daad.cz