Studium a výzkum v České republice

© DAAD/Himsel/Ausserhofer

Chcete studovat, bádat, vyučovat, absolvovat stáž nebo se naučit cizí jazyk mimo Německo? Např. v České republice? Na následujících stránkách najdete informace na toto téma.

Informace o České republice

Informace ke stipendijním programům pro studijní, výukové a výzkumné pobyty, k vysokoškolským projektům a vědecké spolupráci v České republice i další informace o ČR najdete zde.

Více na daad.de (v němčině)

Studium, výzkum a výuka v zahraničí

Od plánování až po financování: zde najdete všechny důležité informace k zahraničním studijním pobytům i stipendijní nabídky pro studenty, absolventy a vyučující.

Více na daad.de (v němčině a v angličtině)

Studium ve světě

Zkušenosti z mezinárodního prostředí jsou všude žádané. Iniciativa „studieren weltweit – ERLEBE ES!“ vznikla proto, aby přesvědčila mladé lidi o výhodách pobytu v zahraničí.

Více na studieren-weltweit.de (v němčině)

Program pro lektory

I v zemích, kde se nemluví německy, působí na mnohých vysokých školách němečtí učitelé, které nepodporuje DAAD, ani jiné instituce. Vyučují v oborech jako německý jazyk a literatura a německá studia. Zde nabízí DAAD možnosti podpory.

Více na daad.de/ortslektoren (v němčině)
Icon eines weißen Datenblatts auf blauem Grund

Vysoké školství, vzdělávání a přehled aktivit DAAD

Níže najdete statistiky, informace a analýzy k vysokoškolskému systému, systému vědy a přehled aktivit DAAD v České republice.

Medizinstudierende zeichnet im Labor Atome auf eine Glaswand.

Další informace o studiu a výzkumu

Zde najdete další praktické informace o studiu nebo výzkumných projektech v České republice. Více informací naleznete na webových stránkách příslušných univerzit a ústavů Akademie věd ČR (AV ČR).

DAAD ČR na YouTube

Natočili jsme pro vás několik videopříspěvků, v nichž představujeme kancelář DAAD IP Praha a činnost organizace DAAD v České republice. Dále na našem YouTube-kanálu najdete videa na téma studium a výzkum v Německu. Videopříspěvky průběžně doplňujeme. Chcete se podívat? Pak pokračujte zde.

Vice

Inzeráty německých vysokých škol

Truly international – Study at ESB Business School!

Do you want to study in the heart of Germany, Europe’s strongest and most dynamic economy? Come to ESB Business School at Reutlingen University!

Více

Study in Berlin - MBA & International Master’s Programmes

Our internationally recognized MBA & Master’s programmes will provide you with the knowledge and tools to conduct business in the global market.

Více

Technology Management - our English-language university MBA program

NIT Northern Institute of Technology Management, the Business School at the TUHH Hamburg University of Technology. Your chance to make two masters in one year.

Více

The Esslingen MBA: Your Key to Success

Join our international master’s programmes for STEM graduates. Hands-on learning, innovative case studies and company visits make our programmes competitive and career-building.

Více

Study in English - Live in German(y)!

Upgrade your career with an English-taught MSc or MBA degree from Offenburg University! Your gateway to a qualified job in Germany and around the world!

Více

Engineer Your Future for Success!

Fully English-Taught B.Sc. in Mechanical Engineering (International) in Germany’s Engineering Hub Karlsruhe.

Více
1/6

Kontakt

  • DAAD Information Point Praha

    c/o Goethe-Institut Masarykovo nábř. 32 110 00 Praha 1 Telefon: +420/224 931 182 / +420/702 142 340
    E-mail: info@daad.cz