Content

Studium a výzkum v České republice

© DAAD/Himsel/Ausserhofer

Chcete studovat, bádat, vyučovat, absolvovat stáž nebo se naučit cizí jazyk mimo Německo? Např. v České republice? Na následujících stránkách najdete informace na toto téma.

Informace o České republice

Informace ke stipendijním programům pro studijní, výukové a výzkumné pobyty, k vysokoškolským projektům a vědecké spolupráci v České republice i další informace o ČR najdete zde.

Více na daad.de (v němčině)
Eine Studierende geht lächelnd mit Einschreibungsunterlagen im Arm vor der Universität.

Studium, výzkum a výuka v zahraničí

Od plánování až po financování: zde najdete všechny důležité informace k zahraničním studijním pobytům i stipendijní nabídky pro studenty, absolventy a vyučující.

Více na daad.de (v němčině a v angličtině)
Logo der Webseite Studieren weltweit

Studium ve světě

Zkušenosti z mezinárodního prostředí jsou všude žádané. Iniciativa „studieren weltweit – ERLEBE ES!“ vznikla proto, aby přesvědčila mladé lidi o výhodách pobytu v zahraničí.

Více na studieren-weltweit.de (v němčině)
Ausschnitt der Stele mit Beschriftung Ortsnetz.

Program pro lektory

I v zemích, kde se nemluví německy, působí na mnohých vysokých školách němečtí učitelé, které nepodporuje DAAD, ani jiné instituce. Vyučují v oborech jako německý jazyk a literatura a německá studia. Zde nabízí DAAD možnosti podpory.

Více na daad.de/ortslektoren (v němčině)
Icon eines weißen Datenblatts auf blauem Grund

Vysoké školství, vzdělávání a přehled aktivit DAAD

Níže najdete statistiky, informace a analýzy k vysokoškolskému systému, systému vědy a přehled aktivit DAAD v České republice.

Medizinstudierende zeichnet im Labor Atome auf eine Glaswand.

Další informace o studiu a výzkumu

Zde najdete další praktické informace o studiu nebo výzkumných projektech v České republice. Více informací naleznete na webových stránkách příslušných univerzit a ústavů Akademie věd ČR (AV ČR).

DAAD ČR na YouTube

Natočili jsme pro vás několik videopříspěvků, v nichž představujeme kancelář DAAD IP Praha a činnost organizace DAAD v České republice. Dále na našem YouTube-kanálu najdete videa na téma studium a výzkum v Německu. Videopříspěvky průběžně doplňujeme. Chcete se podívat? Pak pokračujte zde.

Vice

Inzeráty německých vysokých škol

International Master program “Biofabrication” (M.Sc.)

Want to be a game changer in biomedical engineering? The study program Biofabrication is your master plan for a demanding interdisciplinary engineering career.

Více

Find Your Bachelor’s Program at TUM Campus Heilbronn

Students at TUM Campus Heilbronn receive a high-quality education at the renowned TUM University of Excellence and extensive support services for their studies.

Více

RheinMain University of Applied Sciences-From Here to Career

Explore practice-oriented programs at Hochschule RheinMain. Shape your future and launch your career in Germany’s economic hub.

Více

Be part of the transition to the future shape of energy

Join our English-taught Bachelor of Science in Energy Systems Engineering and Management!

Více

Elite Master’s Program ASC

Elite M.Sc. ‘Advanced Signal Processing and Communications Engineering (ASC)’: In this research-oriented program, the focus is on individualized student support.

Více

Battery Materials and Technology (M.Sc.)

Access to sustainable and renewable energy is one of the great challenges of the 21st century. That’s why electrochemical energy storage, esp. batteries are an essential tool for the future.

Více

Elevate your career with us!

Let your career take off! Be part of an emerging university with a cutting-edge Master’s degree in Artificial Intelligence and Robotics (M.Sc.)!

Více
1/7

Kontakt

Screenshot mapy s označením sídla DAAD