Studium a výzkum v České republice

© DAAD/Himsel/Ausserhofer

Chcete studovat, bádat, vyučovat, absolvovat stáž nebo se naučit cizí jazyk mimo Německo? Např. v České republice? Na následujících stránkách najdete informace na toto téma.

Informace o České republice

Informace ke stipendijním programům pro studijní, výukové a výzkumné pobyty, k vysokoškolským projektům a vědecké spolupráci v České republice i další informace o ČR najdete zde.

Více na daad.de (v němčině)

Studium, výzkum a výuka v zahraničí

Od plánování až po financování: zde najdete všechny důležité informace k zahraničním studijním pobytům i stipendijní nabídky pro studenty, absolventy a vyučující.

Více na daad.de (v němčině a v angličtině)

Studium ve světě

Zkušenosti z mezinárodního prostředí jsou všude žádané. Iniciativa „studieren weltweit – ERLEBE ES!“ vznikla proto, aby přesvědčila mladé lidi o výhodách pobytu v zahraničí.

Více na studieren-weltweit.de (v němčině)

Program pro lektory

I v zemích, kde se nemluví německy, působí na mnohých vysokých školách němečtí učitelé, které nepodporuje DAAD, ani jiné instituce. Vyučují v oborech jako německý jazyk a literatura a německá studia. Zde nabízí DAAD možnosti podpory.

Více na daad.de/ortslektoren (v němčině)
Icon eines weißen Datenblatts auf blauem Grund

Vysoké školství, vzdělávání a přehled aktivit DAAD

Níže najdete statistiky, informace a analýzy k vysokoškolskému systému, systému vědy a přehled aktivit DAAD v České republice.

Medizinstudierende zeichnet im Labor Atome auf eine Glaswand.

Další informace o studiu a výzkumu

Zde najdete další praktické informace o studiu nebo výzkumných projektech v České republice. Více informací naleznete na webových stránkách příslušných univerzit a ústavů Akademie věd ČR (AV ČR).

DAAD ČR na YouTube

Natočili jsme pro vás několik videopříspěvků, v nichž představujeme kancelář DAAD IP Praha a činnost organizace DAAD v České republice. Dále na našem YouTube-kanálu najdete videa na téma studium a výzkum v Německu. Videopříspěvky průběžně doplňujeme. Chcete se podívat? Pak pokračujte zde.

Vice

Inzeráty německých vysokých škol

Discover the top-ranked International Graduate Programs at RPTU Univer...

21 International Master & PhD Programs at RPTU University of Kaiserslautern-Landau. Application Deadline: Apr 30 & Oct 31

Více

Brighten your future with a Master’s in Optics & Photonics at KSOP in ...

Brighten your future with a Master’s in Optics & Photonics at KSOP in Karlsruhe, Germany. 2-year M.Sc. program taught in English. Graduates excel in Ph.D. studies or industry. Apply by September 30...

Více

Fulda University introduces new English-taught Master´s programme “Dat...

In addition to the already very successful English-taught Master´s programme “Global Software Development” you can soon join “Data Science” and shape the future of the world.

Více

Study in Berlin - MBA & International Master’s Programmes

Our internationally recognized MBA & Master’s programmes will provide you with the knowledge and tools to conduct business in the global market.

Více

B.Sc. in Computer Science: Start studying in English language, switch ...

You are interested in new technologies, enjoy solving problems and working in interdisciplinary teams? If you also have basic German language skills, our Bachelor in Computer Science is the right choi...

Více

„Advanced Quantum Physics“ International Master’s program at RPTU in K...

Discover modern science on atomic & sub-atomic scales at one of the leading German research departments and learn from award-winning teachers.

Více

Truly international – Study at ESB Business School!

Do you want to study in the heart of Germany, Europe’s strongest and most dynamic economy? Come to ESB Business School at Reutlingen University!

Více

International Bachelor´s Programmes at Fulda University of Applied Sci...

Bachelor’s programmes in Engineering and Technology, Business or Health with a focus on practice-oriented learning fully or partially taught in English!

Více

International programmes at TH Rosenheim - study in English!

Do you want to study in one of Germany’s most attractive regions? Find out more about our English-taught study programmes.

Více
1/9

Kontakt

  • DAAD Information Point Praha

    c/o Goethe-Institut Masarykovo nábř. 32 110 00 Praha 1 Telefon: +420/224 931 182 / +420/702 142 340
    E-mail: info@daad.cz