Studium a výzkum v České republice

© DAAD/Himsel/Ausserhofer

Chcete studovat, bádat, vyučovat, absolvovat stáž nebo se naučit cizí jazyk mimo Německo? Např. v České republice? Na následujících stránkách najdete informace na toto téma.

Informace o České republice

Informace ke stipendijním programům pro studijní, výukové a výzkumné pobyty, k vysokoškolským projektům a vědecké spolupráci v České republice i další informace o ČR najdete zde.

Více na daad.de (v němčině)
Eine Studierende geht lächelnd mit Einschreibungsunterlagen im Arm vor der Universität.

Studium, výzkum a výuka v zahraničí

Od plánování až po financování: zde najdete všechny důležité informace k zahraničním studijním pobytům i stipendijní nabídky pro studenty, absolventy a vyučující.

Více na daad.de (v němčině)
Logo der Webseite Studieren weltweit

Studium ve světě

Zkušenosti z mezinárodního prostředí jsou všude žádané. Iniciativa „studieren weltweit – ERLEBE ES!“ vznikla proto, aby přesvědčila mladé lidi o výhodách pobytu v zahraničí.

Více na studieren-weltweit.de (v němčině)
Ausschnitt der Stele mit Beschriftung Ortsnetz.

Program pro lektory

I v zemích, kde se nemluví německy, působí na mnohých vysokých školách němečtí učitelé, které nepodporuje DAAD, ani jiné instituce. Vyučují v oborech jako německý jazyk a literatura a německá studia. Zde nabízí DAAD možnosti podpory.

Více na daad.de/ortslektoren (v němčině)
Icon eines weißen Datenblatts auf blauem Grund

Vysoké školství, vzdělávání a přehled aktivit DAAD

Níže najdete statistiky, informace a analýzy k vysokoškolskému systému, systému vědy a přehled aktivit DAAD v České republice.

Medizinstudierende zeichnet im Labor Atome auf eine Glaswand.

Další informace o studiu a výzkumu

Zde najdete další praktické informace o studiu nebo výzkumných projektech v České republice. Více informací naleznete na webových stránkách příslušných univerzit a ústavů Akademie věd ČR (AV ČR).

DAAD ČR na YouTube

Natočili jsme pro vás několik videopříspěvků, v nichž představujeme kancelář DAAD IP Praha a činnost organizace DAAD v České republice. Dále na našem YouTube-kanálu najdete videa na téma studium a výzkum v Německu. Videopříspěvky průběžně doplňujeme. Chcete se podívat? Pak pokračujte zde.

Vice

Inzeráty německých vysokých škol

Study in English - Live in German(y)!

Upgrade your career with an English-taught MSc or MBA degree from Offenburg University! Your gateway to a qualified job in Germany and around the world!

Více

B.Sc. in Computer Science: Start studying in English language, switch ...

You are interested in new technologies, enjoy solving problems and working in interdisciplinary teams? If you also have basic German language skills, our Bachelor in Computer Science is the right choi...

Více

Study in Berlin - MBA & International Master’s Programmes

Our internationally recognized MBA & Master’s programmes will provide you with the knowledge and tools to conduct business in the global market.

Více

Boost your career with the International Master‘s in Project Managemen...

Boost your career. Acquire a German Master’s degree in Data Science & Project Management. Join us at HTW Berlin – On Campus or Online!

Více
1/4

Kontakt

  • DAAD Information Point Praha

    c/o Goethe-Institut Masarykovo nábř. 32 110 00 Praha 1 Telefon: +420/224 931 182 / +420/702 142 340
    E-mail: info@daad.cz