Nabídky pro bývalé stipendisty

Internationale Alumni stehen auf einer Veranstaltung in Gruppen zusammen und unterhalten sich.
© GettyImages/10000 Hours

DAAD považuje ukončení úspěšného stipendijního pobytu za začátek dlouholeté spolupráce se svými bývalými stipendisty. Naším cílem je podporovat kontakt mezi bývalými stipendisty navzájem i jejich další kontakt s organizací DAAD, ať již formou podpory při zakládání spolků bývalých stipendistů či širokou nabídkou dalších stipendijních programů.

Internationale Studierende gehen lachend in einem Gang der Universität.

Nabídka

Naše programy pro bývalé stipendisty slouží pro další podporu i po ukončení vlastního pobytu. Bývalí stipendisté se tak mohou stát součástí celosvětové sítě DAAD Alumni a vybírat z rozsáhlé nabídky programů.

Více na daad.de (v němčině)
Eine Hand tippt auf der Tastaturtaste.

Servis pro bývalé stipendisty

DAAD nabízí svým alumni z Německa i ze zahraničí servis např. v podobě programu Odborná literatura, odběru časopisu DAAD-Alumni-Magazin LETTER či DAAD-newsletter aj.

Více na daad.de (v němčině)
Internationale Alumni stehen zusammen und unterhalten sich lachend.

Sdružení a spolky

Bývalé stipendisty DAAD najdete po celém světě - více než 160 spolků ve více než 70 zemích podporuje komunikaci mezi bývalými stipendisty DAAD navzájem a jejich trvalý kontakt s německou univerzitou a organizací DAAD.

Více na daad.de (v němčině)

Alumni klub DAAD v ČR

Alumni klub DAAD v České republice funguje již od roku 2006. Sdružuje bývalé stipendisty z České republiky, kteří v rámci své studijní nebo vědecké dráhy uskutečnili delší pobyt v Německu s finanční podporou DAAD.

Více
Internationale Alumni sitzen auf einer Bank an der Universität und lächeln in die Kamera.

Alumniportal Deutschland

Všichni, kdo v Německu studovali či pracovali, mohou na webových stránkách Alumniportal Deutschland navazovat kontakty mezi sebou, k různým organizacím, vysokým školám nebo firmám. Registrujte se již nyní!

Více na Alumniportal Deutschland
Zwei internationale Alumni unterhalten sich mit Tablet in der Hand.

Alumni DAAD a jiných německých organizací ve světě

Některé nabídky se orientují na bývalé stipendisty DAAD ze zahraničí, kteří čerpali dlouhodobé stipendium, jiné jsou k dispozici německým vysokým školám pro bývalé studenty ze zahraničí.

Více na daad.de (v němčině)
Logo der DAAD-Stiftung

Nadace DAAD - DAAD-Stiftung

Přispějte na akademické vzdělání nadaných mladých lidí. Nadaci DAAD Váš dar potěší a může Vám pomoci stát se mecenášem nadace DAAD.

Více na daad-stiftung.de (v němčině)

DAAD ČR na YouTube

Natočili jsme pro vás několik videopříspěvků, v nichž představujeme kancelář DAAD IP Praha a činnost organizace DAAD v České republice. Dále na našem YouTube-kanálu najdete videa na téma studium a výzkum v Německu. Videopříspěvky průběžně doplňujeme. Chcete se podívat? Pak pokračujte zde.

Vice

Inzeráty německých vysokých škol

Truly international – Study at ESB Business School!

Do you want to study in the heart of Germany, Europe’s strongest and most dynamic economy? Come to ESB Business School at Reutlingen University!

Více

The Esslingen MBA: Your Key to Success

Join our international master’s programmes for STEM graduates. Hands-on learning, innovative case studies and company visits make our programmes competitive and career-building.

Více

Engineer Your Future for Success!

Fully English-Taught B.Sc. in Mechanical Engineering (International) in Germany’s Engineering Hub Karlsruhe.

Více

Study in English - Live in German(y)!

Upgrade your career with an English-taught MSc or MBA degree from Offenburg University! Your gateway to a qualified job in Germany and around the world!

Více

Technology Management - our English-language university MBA program

NIT Northern Institute of Technology Management, the Business School at the TUHH Hamburg University of Technology. Your chance to make two masters in one year.

Více

Boost your career with the International Master‘s in Project Managemen...

Boost your career. Acquire a German Master’s degree in Data Science & Project Management. Join us at HTW Berlin – On Campus or Online!

Více

Apply now for the Master’s program in European and International Law a...

Excellence in European and International Law. Students from more than 30 nations. Internationally renowned lecturers. Meet the world at the Europa-Institut! Apply now!

Více

TU Berlin’s new podcast: Should I stay or should I go?

In the podcast “Should I stay or should I go?”, three alums of TU Berlin speak about their reasons for staying in Germany or returning home after graduation.

Více
1/8

Kontakt

  • DAAD Information Point Praha

    c/o Goethe-Institut Masarykovo nábř. 32 110 00 Praha 1 Telefon: +420/224 931 182 / +420/702 142 340
    E-mail: info@daad.cz