Informace o akci

od 17 března, 2021, 9:00 AM do 1:35 PM

Gaudeamus online
Pořadatel: MP Soft, Dům zahraniční spolupráce

Během přednáškového dne Studuj. Stážuj. Vyjeď! vám čtyři instituce představí možnosti, jak získat zahraniční zkušenosti nejen během studia.

Program zahájí Dům zahraniční spolupráce, který spravuje 21 programů a sítí mezinárodního vzdělávání. To je 21 způsobů, jak vyrazit do zahraničí nebo se zapojit do zahraničních projektů. Nejznámějším z nich je Erasmus+, poznejte i další!

Svoje možnosti pro české studenty dále představí Campus France. Spolupracuje se studenty na přípravě studijního plánu, pomáhá s administrací a přípravou na odjezd do Francie.

Organizace DAAD informuje o možnostech studia v Německu a uděluje stipendia na studijní a výzkumné pobyty. V DAAD IP Praha vám rádi poradí s přípravou pobytu v Německu a poskytnou vám užitečné tipy!

Jak zjistit všechno o možnostech studia a života v Rakousku? Studentský projekt Do Rakouska na zkušenou Vám ze zkušenosti řekne plusy i minusy a přiblíží, proč je super do toho skočit.

Zde najdete finální harmonogram příspěvků v rámci přednáškového dne: Ke stažení: Harmonogram_přednášky DZS (pdf, 204,13 KB)