Informace o akci

od 9 června, 2022, 9:30 AM do 11:00 AM

Kampus Hybernská
Pořadatel: Inovační laboratoř, Univerzita Karlova

Zveme Vás na červnovou Inovační snídani UK: Proč jít do inovační soutěže Falling Walls Lab CZ? Uskuteční se jako tradičně online na Zoomu nebo v Kampusu Hybernská, ve čtvrtek 9. června v 9.30.

Na snídani se registrujte tady.

Falling Walls Lab pořádá již 7. ročník mezinárodní soutěže pro mladé vědce, inovátory a vizionáře.

Prezentujte svůj projekt ve 3 minutách a vyhrajte finanční odměnu a cestu na celosvětové finále.  
Hlásit se můžete až do 30. června.

Našimi hosty budou:

  • Ing. Markéta Klíčová, Ph.D. studentka v oboru Nanotechnologie na Technické univerzitě v Liberci
  • Bc. Martin Krška, manažer pro vztahy s veřejností v Národní technické knihovně
  • Mgr. Barbora Boušová, vedoucí DAAD Information Point Praha

Během snídaně probereme:

  • Co je soutěž Falling Walls Lab CZ a proč se do ní přihlásit?
  • Jak soutěž probíhá?
  • Co mohou účastníci vyhrát a s jakými lidmi se během soutěže setkávají?
  • Co soutěžícím účast přinese a jak jim pomůže v budoucím podnikání nebo tvorbě projektu?
Co je Falling Walls Lab CZ?
Falling Walls Lab pořádá již 7. ročník mezinárodní soutěže pro mladé vědce, inovátory a vizionáře. Prezentujte svůj projekt ve 3 minutách a vyhrajte finanční odměnu a cestu na celosvětové finále. Hlásit se můžete až do 30. června.

 

Kdo je Markéta Klíčová?
Markéta má se soutěží Falling Walls Lab značné zkušenosti, jelikož v roce 2018 reprezentovala Česko na mezinárodním finále v Berlíně, kde získala „Young Innovator of the Year – Audience Choice Award“. Především na základě těchto výsledků se Markéta později dostala na stáž na Harvardu, kde pracovala na projektu organs-on-chip pod vedením Prof. Donalda E. Ingbera, jednoho z nejcitovanějších výzkumníků na světě. Zároveň si Markéta vyzkoušela účast v porotě českého finále a pracuje také na částečný úvazek v české nanotechnologické firmě, kde působí jako zástupce vedoucí výzkumu a vývoje.

Kdo je Martin Krška?
Manažer pro vztahy s veřejností v Národní technické knihovně, ale také národní koordinátor Falling Walls Lab Czech Republic, Co-founder nadačního projektu pro hendikepované děti Move4help, motivátor, srdcař, runner & dětský sportovní instruktor.

Kdo je Barbora Boušová?
Barbora vystudovala obory překladatelství a tlumočnictví němčina a politologie na Filozofické fakultě UK v Praze, politologii studovala také rok na Universität Hamburg. V České republice pracovala pro firmu Lancôme či Siemens, v Německu poté pro obchodní komoru Ost- und Mitteleuropa Verein e.V. Hamburg. Od roku 2002 působí jako odborná referentka v kanceláři DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst) v Praze. V roce 2015 přivedla do České republiky nový formát – soutěž Falling Walls Lab a organizovala v Praze její první tři ročníky. V současné době spolupracuje DAAD v rámci Falling Walls Lab Czech republic s Německým velvyslanectvím a NTK.