Informace o akci

od 26 dubna, 2022, 10:00 AM do 12:30 PM

TU LIberec, budova G, místnost 313
Pořadatel: TU Liberec, NTK, DAAD

Jsi student, začínající vědec, nebo startuješ vlastní byznys? Máš v hlavě skvělý projekt a dokážeš ho prezentovat anglicky ve 3 minutách? Přihlas se do mezinárodní soutěže Falling Walls Lab Czech Republic 2022, vyhraj účast na celosvětovém finále a finanční odměnu 1 000 EUR.

Více se dozvíš na prezentaci na Technické univerzitě v Liberci
26. dubna v místnosti G313 budovy G od 10.00 do 12.30 hod. za účasti zástupců hlavních organizátorů, společnosti CzechInvest a Markéty Klíčové – studentky univerzity a finalistky ceny publika z mezinárodního finále Falling Walls v Berlíně 2018.

 

V rámci prezentace budou představena i stipendia
Německé akademické výměnné služby (DAAD)
a možnosti studia a bádání v Německu.

 

CO JE FALLING WALLS?

Jde o mezinárodní formát, jehož cílem je posílit generaci nastupujících vědců, inovátorů a vizionářů. Cílem soutěže je propagovat výjimečné myšlenky a globálně propojovat nadějné vědce a podnikatele ze všech oblastí. Účastníci prezentují anglicky svůj výzkumný záměr, byznys plán nebo občanskou iniciativu publiku a odborné porotě.

JAK TO PROBÍHÁ?

Prezentace probíhá ve formátu tzv. „Pitch-Talk“, který je dlouhý maximálně tři minuty. Nezáleží, zda se jedná o téma výpočetní techniky nebo medicíny, ekonomii nebo strojního inženýrství, o filosofii, umění nebo zemědělství – soutěž je otevřená každému, kdo je o svém nápadu přesvědčen a dokáže o něm přesvědčit i ostatní. Vítáni jsou studenti všech stupňů, dokonce i Ph.D. a postdoci.

České národní kolo mezinárodní soutěže Falling Walls Lab proběhne 13. září 2022 v prostorách Národní technické knihovny v Praze od 17.00 hod. Start přihlášek je 30. dubna 2022.
Více na www.falling-walls.cz

Organizátory soutěže jsou: Národní technická knihovna, Německá akademická výměnná služba (DAAD) a Velvyslanectví SRN v Praze. Sponzoring partnerem je společnost xITEE, dalšími partnery jsou: CzechInvest, Česko-německá obchodní a průmyslová komora a Technologická agentura ČR. Akademičtí partneři jsou: Technická univerzita v Liberci, Univerzita Karlova a CEITEC Vysoké učení technické v Brně.

Záštitu nad akcí převzalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová.